Fantazie! Koželuhová podruhé mistryní světa Ski&Golf

Eva Koželuhová

Povedený světový šampionát v disciplíně SKI&GOLF za sebou mají čeští reprezentanti. Z Rakouska si přivezli celkem osm cenných kovů, když nejvíce zazářila Eva Koželuhová, která je podruhé mistryní světa.

V rakouském Zell am See se o uplynulém víkendu konalo už XIV. Mistrovství světa v kombinaci SKI&GOLF. Lyžařská část se uskutečnila na ledovci Kitzsteinhorn v Kaprunu a golf se odehrál na dvou skvěle připravených 18jamkových hřištích Golf Clubu Kaprun.

Formát šampionátu je následující - jde o součet lyžařské části obřího slalomu, kde se čas vynásobí čtyřmi, a dvou kol golfu hraných na rány. Na start se postavilo celkem 196 závodníků z mnoha nejen evropských zemí a ani letos mezi nimi nechyběl početný zástup českých reprezentantů.

A byl to pro české barvy úspěšný šampionát, když si lyžaři a golfisté v jedné osobě přivezli domů celkem osm cenných medailí, o jednu více než na předcházejícím mistrovství.

Největším úspěchem bylo jednoznačně prvenství Evy Koželuhové mezi ženami, pro kterou se jednalo o historicky už fruhý titul z MS Ski&Golf.

Eva pak měla velkou zásluhu na prvenství v kategorii MIX párů společně s Petrem Kabátem a také v prestižní kategorii národních týmů, kde obsadili Češi fantastické třetí místo. V týmu byli ještě Jan Schovánek, Jan Arnold a Dalibor Manďák, který v turnaji zaznamenal dokonce své první hole-in-one na jamce čtrnáct.

Dalibor Manďák s cenou za hole-in-one

Další dvě individuální medaile do sbírky přidali v kategorii Masters II za druhé místo Josef Novák a za třetí místo Pavel Gola. V kategorii profesionálů obsadil 2. místo Petr Kabát, v kategorii Junior získal bronzovou medaili velký talent a příslib tohoto dvojboje Jakub Šinták. V týmech Master přiváží stříbrné medaile Moravian Team ve složení Jiří Krátký, Pavel Gola, Petr Štursa, Jan Mušálek a Lukáš Doležal.

Lyžařské části dominoval švýcarský reprezentant Simon Steimle, který zajel nejlepší čas ze všech účastníků 31,62 sekund a vzhledem k tomu, že zahrál velmi slušně i v golfové části, dvakrát po 78 ranách, připsal si poprvé triumf absolutního mistra světa v kombinaci SKI&GOLF.

Nejlepším golfistou na šampionátu byl Nor Jarand Arnoy, který zahrál celkem 9 ran pod par hřiště díky výsledkům 67 a 69 ran.

Nejlepší Češi v jednotlivých kategoriích

Women: 1. místo Eva Koželuhová 307,24 (lyže 38,06 sec; golf 78, 77)
PRO: 2. místo Petr Kabát 291,16 (lyže 34,04 sec; golf 75, 80)
Masters II: 2. místo Josef Novák 336,96, (lyže 39,99; golf 78, 83)
Junior: 3. místo Jakub Šinták 296,08 (lyže 34,27 sec; golf 82, 77)
Mid: 7. místo Jan Schovánek 302,48 (lyže 35,87; golf 83, 76)
Main: 8. místo Lukáš Doležal 304,20 (lyže 35,30; golf 88, 75)

Kompletní výsledky z MS SKI&GOLF 2017www.skigolfworldcup.com

Kompletní česká výprava

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení