Nicklaus se obul do USGA: K Dustinovi to nebylo vůbec fér!

Dustin Johnson, Jack Nicklaus a Mike Davis

Na svém kontě má 18 major titulů a v neděli byl jedním z prvních, kdo gratuloval Dustinu Johnsonovi k jeho prvnímu. Jack Nicklaus byl za svého krajana strašně moc rád, na druhou stranu ho ale rozpálilo chování USGA ohledně trestu pro nového šampiona US Open.

Nicklaus vyhrál US Open čtyřikrát, naposledy v roce 1980. A pro ostré slovo nechodí daleko ani ve svých 76 letech. Tentokrát si vzal na paškál jen pár minut po slavnostním ceremoniálu celou USGA.

"Podle mého názoru, golf je hra cti. V to věří jak USGA, tak většina hráčů. A když nastane situace, kdy se rozhodčí zeptá, zda jste způsobili pohyb míče, a on řekl, že ne, tak tím to mělo skončit," myslí si Nicklaus.

Rozhodčí ale nakonec vše zkoumali na videu a to tak nešťastně, že své rozhodnutí o trestné ráně pro Johnsona oznámili až po dohrání jeho kola.

I proto označil Nicklaus chování USGA za "otřesné" a "velmi nefér".

"Jak má vědět, co způsobilo pohyb míče? Máte zde rychlé greeny, kde jsou nerovnosti od spiků a pitch marky. Míček se může pohnout kdykoliv," má jasno Zlatý medvěd, jak se Nicklausovi přezdívá.

Když už se ale rozhodčí rozhodli Johnsona potrestat, měli to podle osmnáctinásobného major šampiona udělat okamžitě: "Buď tu máte trest nebo ne. Myslím, že toto bylo k hráči velmi nefér."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení