Sestry Kordovy spolu nezářily, vyhrála bezchybná Thompson

Jessica Korda

Prožily prakticky naprosto totožný turnaj, který si okořenily vůbec prvním společným flightem na jakémkoliv oficiálním turnaji. Bok po boku to ale Jessice a Nelly Kordovým příliš nešlo a ve finálovém kole Kingsmill Championship si pohoršily.

První kolo zvládly obě dvě za 69 ran, druhé a třetí shodně za sedmdesát. Byly tak čtyři rány pod parem, což je v neděli poslalo na hřiště společně v jednom flightu. A bylo to vůbec poprvé, co si něco takového vyzkoušely.

Nebylo to ale úplně optimální poprvé.

Jessica Korda přitom začala senzačně. Tři birdie na úvodních čtyřech jamkách ji katapultovala do elitní desítky, ze které se ale poroučela třemi bogey (a jedním dalším birdie) na následujících čtyřech.

V druhé polovině kola pak už starší z dcer Petra Kordy a Reginy Rajchrtové ani jednou nezaskórovala, navíc zahrála double bogey na čtrnáctce, bogey na šestnáctce a bylo z toho skóre 73 (+2).

Nelly se na totožný výsledek dostala jinou cestou.

Po bogey na jedničce si připsala dabláče na pětce a byla velmi rychle na plus třech. Stejně rychle se ale vrátila do paru díky eaglu na sedmé jamce a birdie na jedenáctce.

Následovalo však šest parů a druhé double bogey dne na závěrečné osmnáctce. Stejně jako Jessica si tak v neděli pohoršila na konečných -2, což stačilo "jen" na dělené 31. místo.

Z jasného vítězství se radovala Lexi Thompson, pro kterou se tak může jednat o první náplast za křivdu na ANA Inspiration, kde dostala čtyři trestné rány a úvodní letošní ženský major následně prohrála v play-off.

Tentokrát ji nic podobného nepotkalo, a tak díky čistému finálovému kolu se šesti birdie poskočila na vítězné skóre -20, o pět ran před Korejku In Gee Chun. Thompson si tak připsala už osmé vítězství na LPGA.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení