Ondřej Lieser je zpět na Kuňce, nic jiného než TOP 10 nebere

Ondřej Lieser

Jedná se pro něj o srdeční hřiště, kde toho hodně zažil. Ondřej Lieser a Kunětická Hora pak v tomto týdnu napíší další kapitolu svého příběhu v rámci šestého ročníku turnaje D+D REAL Czech Challenge.

Lieser si na turnaji zahraje díky tomu, že koncem dubna vyhrál kvalifikaci Relmostu na Zbraslavi. A to i přes to, že o sobě mluví jako o golfistovi v důchodu. Hraní už nebere tak vážně, soustředí se hlavně na domácí akce.

A tou vlastně turnaj na Kuňce je, i když jde o Challenge Tour.

"Co to pro mě znamená? Turnaj na hřišti, které mám strašně rád a kde se o mě starali pět let. Je to prostě Challenge Tour na Kuňce, kde jsem hrál svůj první turnaj jako profík," popsal nám své pocity Lieser po kvalifikaci.

Ten první turnaj v roli profesionála se hrál v roce 2012, kdy byl při prvním ročníku akce nejlepším Čechem. Stačilo mu k tomu dělené 33. místo, které o rok později ještě o tři příčky vylepšil.

V dalších dvou letech dokonce nedal cut, což ho hodně mrzelo. A možná ještě víc, když loni chyběl ve startovním poli úplně.

Letos se ale díky vyhrané kartě, kterou získal také pro červencovou Prague Golf Challenge na Zbraslavi, vrací zpět na místo činu.

A plán má jediný. Více méně všechno nebo nic.

"Obě hřiště znám a mám na nich dobré výsledky. Jsou to ale jen dvě karty, takže jediná možnost, jak je zúročit, je skončit v TOP 10, což by mě poslalo na další turnaj. A to může být moje výhoda. Prostě do toho půjdu a nic dlouhodobého mě nebude svazovat," řekl nám koncem dubna.

Pomáhat mu bude opět na bagu kedík David Zadražil, se kterým už společně několikrát doslova zničili hřiště na Zbraslavi a nyní mají zálusk na pokoření Kunětické Hory. Čím si tak sedí?

"Strašně mi pomáhá a je zvláštní, že ví, jak na mě. Zná mě a ví, jak se v daných situacích směrem ke mně chovat. Dlouho jsem nepotkal nikoho, kdo by mi takhle vyhovoval," přiznává Lieser, který naposledy hrál začátkem května na Ypsilonce, kde skončil na Pro Golf Tour dělený desátý.

Tedy v pro tento týden vysněné TOP 10. Zopakuje to?

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení