Filip Mrůzek relaxoval na Spartě, Kuňku si nechce zkracovat

Filip Mrůzek

Má za sebou turnaj blbec. V Andalusii hrál v minulém týdnu svůj stabilně dobrý golf, přesto jel Filip Mrůzek domů s nepořízenou. Potopila ho jedna jediná jamka. Po krátkém odpočinku věří, že ho v tomto týdnu na Kunětické Hoře nic podobného nepotká.

Ve Španělsku si Challenge Tour poprvé vyzkoušela nový formát, ve kterém hráči hrají nejprve dvě kola na rány, ze kterých postoupí 32 nejlepších do víkendových jamkovkových bojů. A to ne na 18, ale jen na 9 jamek.

Mrůzek to měl skvěle rozehrané. V prvním kole byl tři rány pod par, ale pak zahrál triple bogey na šestnáctce. Na té zaváhal i ve druhém kole, zapsal dabláče a s celkovým skóre +1 jel z děleného 63. místa domů.

Kdyby tu jamku zahrál dvakrát v paru, šel by v pohodě do jamkovky.

Kdyby...

"Jedna jáma, která člověka stojí celý turnaj. Zbylých 34 jamek zahrajete za čtyři pod, ale na jedné jamce během dvou kol ztratíte pět ran. K tomu není moc co říct," kroutil hlavou hráč Relmostu ještě na Kuňce. Jako by sám nemohl uvěřit, že se to skutečně stalo.

Šestnáctka hřiště Asia v resortu La Cala Golf Hotel & Spa je nepříjemný levý dogleg, kde je úzká dopadová zóna mezi nehratelnou buší a cestou po levé straně a bunkery s roklí po pravé. Prostě těžká jamka od odpaliště po green. Vlastně jediná na hřišti.

"První den šla rána o tři metry více doleva a chyběl jí metr, aby přeletěla tu buš. Měl bych to do greenu padesátkou... Druhý den jsem tak vzal 6-železo a přestřelil jsem to do vody," popsal své klíčové problémy.

S předčasným vypadnutím z turnaje už je smířený: "Ani tam jsem ale na sebe nebyl naštvaný. Kdybych střídal birdie a bogey, tak bych věděl, že je něco špatně. Ale když to je o jedné jamce, tak si člověk poklepe na čelo, že je blbec, ale jde dál."

Mrůzek dál nešel, ale pořádně pospíchal.

"Po dohrání mi Peťa (Dědek) řekl, že má letenku. Na hotel jsme jeli místo dvaceti minut deset, abychom si stihli zabalit, a na letiště pak patnáct místo třiceti. Byl to trochu stres, ale stihli jsme to. Chtěl jsem být alespoň pár dní doma a trochu si odpočinout," přiznává.

O víkendu regeneroval především hlavu se svou přítelkyní Štěpánkou Čížkovou, která mu na Kunětické Hoře bude opět dělat kedíka. Společně vyrazili třeba na fotbal, konkrétně souboj Sparty s Hradcem Králové. 

"Fotbal jsme si hodně užili. Sparta vyhrála 3:2, takže to bylo dobré. Padlo i pět gólů, takže paráda," potvrzuje, že jedna z víkendových radostí se opravdu povedla.

Hlavně být na fairwayi

V pondělí už se ale zase věnoval golfu, když vyrazil na Albatross. A v úterý už se hlásil na Kunětické Hoře. kde ho ve středu čeká Pro-Am a ve čtvrtek ostrý start šestého ročníku D+D REAL Czech Challenge.

"S tím, co hraji teď, už nemusím nic vyloženě na poslední chvíli pilovat. Mám hru tak pod kontrolou, že jenom nesmím dělat zbytečné chyby a můžou z toho být čtyři hezká čísla. Poprvé v životě mi přijde, že hraji super golf a do turnajů jdu v klidu," těší 25letého českého profesionála.

Hřiště nedaleko Pardubic mu navíc vyhovuje.

"Je drivovatelné, což mi sedí. Občas vás nabádá k tomu, abyste si jamku zkrátili. Ale vy musíte odolat, základem je hrát druhou ránu z fairwaye. Raději ze sta metrů z fairwaye, než sice z padesáti, ale z bunkeru nebo těžkého roughu. Člověk musí hrát jednoduše fairway-green a čekat na svou šanci," uzavírá Mrůzek a poodhaluje, s jakou strategií půjde do svého letošního už čtvrtého turnaje Challenge Tour.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení