Mrůzek začal čtyřmi birdie, ale končí: Možná jsem přehraný

Filip Mrůzek

Byl jednou z hlavních nadějí český fanoušků na Kunětické Hoře, na D+D REAL Czech Challenge ale Filip Mrůzek končí předčasně. Během úvodních dvou kol se spíše trápil a zaskvěl se pouze v úvodu druhé rundy, kdy se nadechl k záchraně. Dech ale neudržel.

Špatný turnaj to byl pro Mrůzka od prvního kola, ve kterém zahrál dvě rány nad par hřiště. Zaváhal sice jen na třech jamkách, ale nedařilo se mu vůbec skórovat, když zahrál jen pouhá dvě birdie.

"V prvním kole jsem měl třikrát brutální pech. Dvakrát jsem byl ve fairwayovém bunkeru pět čísel pod hranou a na trojce vedle bunkeru za půlmetrovým trsem trávy," litoval Mrůzek, který se ale nechtěl vymlouvat.

Moc dobře věděl, že tři jamky mu kolo nepokazily. "Byl jsem dvě rány nad par, což ještě nebyl žádný průser, ale ani žádná sláva," zhodnotil úvodní osmnáctku, po které měl co dohánět.

A že v pátek ráno doháněl vehementně!

Na jedničce se nakopnul dvanáctimetrákem do birdie, na dvojce si dobře přihrál a krátký putt proměnil. Na trojce a čtyřce proměnil tří, respektive pětimetrový putt. Na úvodní devítce trefil v regulaci osm greenů.

"Dneska jsem byl po čtyřce čtyři rány dolů a i další putty mi pak lízaly jamky, i když byly delší," řekl hráč Relmostu, který byl v tu chvíli v cutu. Jenže pak přišlo první zaváhání na devítce a druhé bogey dne na 12.

Po něm byl celkově v paru, takže opět potřeboval skórovat. Poslední šanci si vykřesal berdíkem na čtrnáctce, ale to bylo, co se týče pozitivních věcí, z jeho strany vše.

"Ještě po patnáctce jsem byl mínus tři na kolo, ale pak přišlo bogey na šestnáctce, kde jsem pokazil drive doleva do roughu, nedal jsem jednoduchý up and down a zahrál bogey. A to samé na sedmnáctce, kde jsem skončil v pravém bunkeru," hodnotil už smířeně pokažený závěr.

Na osmnáctce tak ještě alespoň potěšil diváky, když po flyeru druhou ranou čtyřicet metrů za green zachránil těžkým flopem a puttem ze čtyř metrů par. Bylo z toho však pouze skóre 71 (-1) a celkově plus jedna.

Daleko od cutu.

"Možná jsem přehraný, jedu každý den golf. Asi si musím trochu odpočinout, vyčistit hlavu. Na pár dní schovám hole a pak se zase vrhnu na trénink," plánuje si pro nejbližší dny.

Dá se na jeho letošním vystoupení na Kuňce najít něco pozitivního? "Hrál jsem špatně a stejně jsem skončil plus jedna. Už to nejsou úlety třeba na plus osm. Je to škoda, ale ukazuje se, že moje normální hra v cutu je. Bohužel tady nepřišla," mrzí Mrůzka, kterého nyní čeká začátkem června turnaj European Tour v Rakousku.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení