Smolař Zach věřil, že má cut. Nespasil ho ani eagle v závěru

Šimon Zach

Už to vypadalo, že Šimon Zach projde na D+D REAL Czech Challenge cutem. Skóre -2, které v brzkém odpoledni po dvou kolech na Kuňetické Hoře donesl, pak dlouho svítilo na leaderboardu jako hranice cutu. Jenže k večeru bylo zřejmé, že se posune o ránu výš.

Na Kuňce panovaly ideální podmínky a hráčům se dařilo skórovat. Zach pomalu klesal v leaderboardu, až se nakonec jen těsně mezi šedesátkou postupujících do finálových kol nenašel. Velká smůla a zklamání. O to větší, že se již radoval ze svého prvního cutu v profesionálním turnaji.

Zach vyrazil v pátek ráno z druhé devítky a hned na desítce přišel o jednu ránu. Na šestnáctce si jí vzal zpět, když zaskóroval na pětiparu, ale osmnáctka ho stála hned dvě rány za dabláče.

V tu chvíli byl student University od Louisville na skóre -1. Na dvojce si opět o ránu polepšil, ale nepovedené jamky 4 a 6 znamenaly, že se dostal na par a cut byl v tu chvíli daleko.

Pak ale Zach přišel na pětiparovou sedmičku, která ho vrátila zpět do hry. Zahrál na ní eagle. Ještě ale musel na devítce předvést po drivu do bunkeru téměř třímetrový putt, aby si udržel celkové skóre -2. V tu chvíli to vypadalo, že to na cut bude stačit. Později se ukázalo, že nikoliv.

"Dneska to bylo nahoru dolů. Celý den jsem hodně špatně puttoval. Minul jsem čtyři putty do dvou metrů a to mě stálo hodně. Když jsem měl tři jamky do konce, tušil jsem, že cut bude nejspíš na -2. Věděl jsem, že potřebuju minimálně jedno birdie, ale spíš dvě nebo eagle," popisoval Zach, co se mu honilo hlavou v závěru druhé rundy.

"A na sedmičce jsem zahrál tři krásné rány. Ještě na osmnáctce jsem trefil bunker, ale pak se mi podařil up and down, když jsem nam vrazil dvou nebo dvou a půl metrák, který byl hrozně důležitý, protože bude s největší pravděpodobností znamenat cut,“ myslel si Zach, jenže osud se k němu za několik hodin otočil zády. Na svůj první cut mezi profíky si tak jednadvacetiletý amatér musí ještě počkat.

Suchan čekal v Praze

O dvě rány utekl postup do víkendu i Danielu Suchanovi. Ten donesl ještě před Zachem výsledek -1 a i jemu v tu chvíli svítil na leaderbordu jako postupový. Ale na rozdíl od Zacha již silně tušil, že to stačit nebude.

"Byl jsem -3 po 12 jamkách. To bylo super, hrál jsem bezchybně možná jako nikdy. Od jedničky až do devítky jsem měl birdie putt na každé jamce ze třech čtyřech metrů. A nikde mi nespadl, jen na pětiparech," popsal Suchan, jak se dral leaderboadrem nahoru k postupové naději.

Na patnáctce však nezužitkoval perfektní drive, po kterém mu zbývalo jen 83 metrů do jamky. "Zahrál jsem špatnou wedge rukama, vůbec ne tělem. Z 80 metrů jsem byl 10 za jamkou a pak tři putty. Z šance na birdie bylo bogey. Ta wedge byla zoufalá," poznamenal.

Sice přišlo ještě jedno birdie hned na šestnáctce, ale o jamku později se chystal hrát proti větru, když ten zrovna ustál. „Měl jsem v ruce hůl a věděl jsem, že rána bude dlouhá, takže jsem ji lehčil. A z toho jsem ji rukama zatáhl do leva úplně do pytle,“ ulevil si Suchan, když komentoval již své třetí bogey na druhé devítce, po kterém stanovil svůj páteční výsledek na -1.

"Mrzí to hodně. Sice stále tajně doufám v cut, ale oteplilo se, vítr nesílí a podle mě to bude -2. Takže pomalu vyrazím do Prahy a pokud mě večer překvapí, vrátím se zpátky. Tady čekat nebudu, nemám rád, když si to probírám a mám v hlavě neúspěch. Koukám se dopředu. Buď zítra hraju tady a nebo v neděli Pro-Am ve Švýcarsku."

Nakonec udělal dobře, že se na Kuňce nezdržoval. Cut byl ještě o ránu výš, než odhadoval. Ještě více to mrzí Šimona Zacha, který se již těšil na novou zkušenost zahrát si o Challenge Tour o víkendu.

Snad se dočká co nejdříve.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení