Hvězda Czech Masters: Pravidla by se měla řešit už před British Open

Lee Westwood a Dustin Johnson

Dlouho se k celé kontroverzi nevyjadřoval, přestože měl sled událostí během finálového kola US Open z první ruky. Lee Westwood, hvězda letošního Czech Masters, nesouhlasí s trestem pro Dustina Johnsona a volá po změně pravidel. Už před British Open!

Westwood mohl v Oakmontu pomýšlet na svůj první major titul. Až tedy do finálového kola, ve kterém naprosto vyhořel, zahrál za 80 a pohoršil si na dělenou 32. příčku.

Dá se tak pochopit, že po finálovém kole nemluvil s médii.

Ona měla v hledáčku jiné hráče a on neměl náladu. Své mlčení tak prolomil až v úterý na Twitteru, kde se vyjádřil k události, která vyvrcholení druhého majoru roku výrazně poznamenala.

Nejedná se o nic jiného, než dodatečný trest pro Dustina Johnsona za pohyb míče na greenu. Vše se přitom událo už na páté jamce, přesto přišlo rozhodnutí rozhodčích až po posledním Američanově puttu.

"Jsem zklamaný z toho, že nikdo nebyl schopný rozhodnout okamžitě. Vedlo to k tomu, že DJ na posledních šesti jamkách nevěděl, jak na tom je. A nevěděli to ani ostatní hráči," kroutil obrazně hlavou na Twitteru Westwood.

Ten byl stejně jako ostatní překvapen tím, co se událo na 12. jamce. Na té jeden z rozhodčích oznámil Dustinu Johnsonovi, že se celá záležitost bude ještě řešit a že rozhodnutí přijde až po konci kola.

Změna nutná

"Vypořádali se s celou situací mizerně a řekl jsem jim to," přiznal Angličan, který ve zbytku kola držel palce svému parťákovi z flightu, aby na své premiérové vítězství z turnajů velké čtyřky dosáhl.

DJ to zvládl, i s nakonec jednou trestnou ranou nedal nikomu šanci a se skóre -4 vyhrál o tři rány. Přesto celá událost zahalila finálové kolo US Open do nepříjemného oparu trapnosti a Westwood nechce, aby se něco takového opakovalo.

"Toto pravidlo je potřeba řešit a to pravděpodobně ještě před British Open. Je nejasné a může se interpretovat jakkoliv," upozorňuje Westwood, který se v polovině srpna ukáže českým fanouškům na D+D REAL Czech Masters.

Na to mají všichni golfisté registrovaní v České golfové federaci vstup zdarma. Dalšími hvězdami jsou například John Daly, Jamie Donaldson, Matthew Fitzpatrick nebo Andy Sullivan.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení