Spoustu diváků jsem ranami i pobavil a rozveselil, těší Cafourka

Jan Cafourek

Už před startem finálového kola D+D REAL Czech Challenge věděl, že bude nejlepším Čechem na turnaji. Jan Cafourek byl totiž jediným, kdo se do víkendových kol na Kunětické Hoře podíval. A v neděli si ještě své skóre vylepšil o dvě rány.

Na výrazný posun v pořadí to ale stačit nemohlo. Když dohrál, pohyboval se v páté desítce leaderboardu s tím, že někteří hráči z jeho okolí ještě byli na hřišti. Přesto měl hráč Relmostu dobrý pocit.

"Finálové kolo bylo dobré. Myslím, že jsem hrál nakonec docela dobře a spoustu diváků jsem některými ranami i pobavil a rozveselil. Bylo na co se dívat, šlo o takové veselejší završení celého turnaje," těší Cafourka.

Ten si užil vůbec poprvé jako profesionál finálové kola na Challenge Tour na turnaji v domácím prostředí. Zatím sbíral cuty pouze za hranicemi: "Bylo to super. Jsem rád, že přišli lidé, a i počasí nám vyšlo."

Jeho nejlepším kolem na turnaji bylo hned to první za 68 ran (-4). Poté přidal další dvě v paru a v neděli si polepšil ještě o dvě rány. Sám moc dobře ví, že od pátku to nebylo v jeho podání úplně ono.

"Bylo tam pár zbytečných chyb. Oproti prvnímu kolu jsem zahrál ve zbytku turnaje dost bogey a dalo se i více skórovat, ale prostě to tam nepadalo. Nepřišel ale ani žádný ústřel nahoru nad par, byla to taková průměrná kola," hodnotí své vystoupení.

Ve finálovém kole na sebe upozornil třemi birdie v řadě na posledních třech jamkách úvodní devítky. Pohodu si ale do druhé poloviny kola, alespoň výsledkově, nepřenesl a na vlně nepokračoval. Na druhé devítce zahrál už jen osm parů a jedno bogey.

"Vlnou bych to úplně nenazýval. Zahrál jsem tři dobré jamky a i dál jsem hrál až na čtrnáctku pěkně, když jsem puttoval pořád do birdie. Ale asi mi to nebylo souzené," lituje 29letý český profík toho, že už si nepřipsal žádné další birdie.

Nyní ho čeká týden tréninku, do kterého si naordinuje i odpočinek. A v dalším týdnu pak zamíří na další turnaj Challenge Tour do Belgie.

"Zařazuji do bagu nové hole, takže s nimi potrénuji. Jedná se o stejné hole Titleist, se kterými jsem už hrál, ale ty staré už jsou unavené. Už je mám od začátku sezony, ale až nyní přijde jejich chvíle," prozradil svůj plán pro nejbližší dny.

A v druhém červnovém týdnu už hurá na KPMG Trophy: "Do Belgie se těším a doufám, že se mi podaří navázat na úspěšný týden, který jsem prožil tady doma na Kunětické Hoře."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení