Spieth i Rahm dotírali, v Colonialu ale zvítězil Kisner

Kevin Kisner

Muž druhých míst, často po prohraném play-off. Přesně tak se občas přezdívalo Kevinu Kisnerovi, který jakoby neuměl dotáhnout do konce skvěle rozehrané turnaje. V neděli to ale nepotvrdil. V dramatickém finiši vyhrál o ránu letošní DEAN & DELUCA Invitational.

V roce 2015 prohrál v play-off hned třikrát a druhý skončil čtyřikrát. Poté si sice připsal první vítězství na RSM Classic, ale své prokletí tím nezlomil. Loni skončil nejlépe třetí, ale letos ve své jízdě druhých míst pokračoval.

Nejprve skončil dělený druhý v březnu na turnaji Arnolda Palmer a v dubnu prohrál se svým parťákem Scottem Brownem až v play-off týmovku v New Orleans. Pochybnosti znovu nabraly na síle.

"Každý se ptal, zda někdy vůbec dokáži zvítězit. Poté se mi to podařilo, ale začalo to znovu. Každý se ptal, jestli to dokáži ještě někdy," řekl s trofejí a šekem na více jak 1,2 milionu dolarů v ruce Kisner.

Nyní už snad nebude muset nikomu nic dokazovat.

V neděli se dostal do vedení díky třem birdie v úvodu druhé devítky. Stačilo to, ostatní postupně odpadli a ti, kteří na něho útočili ze zadních pozic, ho dorovnat nedokázali. Skóre -10 se nakonec ukázalo jako vítězné. Co víc, Kisner se dokázal vyhnout play-off, ve kterém prohrál už čtyřikrát.

"Vytvořil jsem si hodně šanci na vítězství. A to je to, o čem sníte, mít šanci na posledních pěti jamkách. Letos to bylo třikrát nebo čtyřikrát a je to vždy zábavné. Pokaždé se s tím ale vypořádáte jinak," přiznal Kisner.

Zatímco v předchozích případech odcházel jako poražený, tentokrát to dotáhl. I díky skvělému up and downu na závěrečné jamce: "Dnes jsem si to opravdu užil. Miluji toto hřiště a stejně tak být v té pozici."

V Colonialu se mu skutečně v posledních letech dařilo, když si připsal pokaždé TOP 10. V roce 2015 skončil pátý, loni desátý. Letos to konečně dotáhl na stupínek nejvyšší.

Těsně pod vrcholem skončili Jordan Spieth, Jon Rahm a Sean O'Hair, kteří se s výsledkem -9 seřadili na děleném druhém místě. Pátý skončil s osmi ranami pod par lídr po třetím kole Webb Simpson.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola:

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení