Nelly Korda má další TOP 10! Jessice chyběla jedna rána

Nelly Korda

Talentovaná Nelly Korda si o víkendu připsala druhé TOP 10 ve své nováčkovské sezoně na LPGA. Tentokrát skončila dělená devátá na LPGA Volvik Championship a i nadále potvrzuje, že je velkou nadějí ženského golfu. Starší sestra Jessica se tentokrát musela sklonit.

A to i přesto, že ve finálovém kole zahrála jedno ze tří nejlepších čísel celého dne. Výsledek 65 ran (-7) jí však stačil pouze k posunu na dělené jedenácté místo s celkově třinácti ranami pod par hřiště.

Jessica ale potvrzuje, že má letos neuvěřitelně vyrovnanou formu. Z deseti turnajů jen na dvou skončila na horším než děleném sedmnáctém místě, když jejím nejlepším výsledkem je třetí příčka z Texasu.

I díky tomu se drží na 23. místě ve světovém žebříčku, a ještě o místo lépe je na tom v pořadí Order of Merit LPGA. Celkem si v aktuální sezoně vydělala už 261 684 dolarů, v přepočtu více než pět milionů korun.

Ještě lépe v minulém týdnu dopadla mladší Nelly, která obsadila dělenou 9. příčku. Finálovou rundu sice zahrála o tři rány hůře než Jessica, celkově však skončila mladší z dcer Petra Kordy a Reginy Rajchrtové o ránu lépe.

I ona už si vydělala ve své premiérové sezoně na LPGA slušné peníze, když dosáhla na 140 574 dolarů, tedy více jak tři miliony korun.

Dvě birdie Nelly ze závěru 3. kola

Pro představu, Klára Spilková si sice na Ladies European Tour letos už připsala premiérové vítězství mezi profesionálkami a vede Order of Merit, ale své konto obohatila "jen" o 69 885 eur, tedy necelé dva miliony korun.

Pravdou je, že stihla odehrát teprve dva turnaje. A na další si podle všeho bude muset počkat, kvůli několika zrušeným akcím má LET momentálně pokračovat až koncem července ve Skotsku...

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení