Langer překonal Nicklause. Jen vyrovnal mě, zuří Gary Player

Gary Player

Netrvalo to dlouho a Bernhard Langer je nejúspěšnějším golfistou historie co se týče vyhraných seniorských majorů. Je zde ale malá kontroverze, o kterou se postaral Gary Player. Podle něho sice Langer překonal Jacka Nicklause, ale pouze vyrovnal jeho rekord.

Když Langer před týdnem vyhrál Regions Tradition, dosáhl na svůj osmý major mezi veterány. A vyrovnal tím dosavadní Nicklausovo maximum. S jeho překonáním pak neotálel, když využil toho, že mezi seniory majory někdy nedělí příliš mnoho času.

A tak hned o týden později, tedy o uplynulé neděli, trumfoval na Senior PGA Championship. Tím dosáhl na svůj devátý triumf na turnajích seniorské velké pětky a osamostatnil se tak v historickém pořadí.

Gary Player na to však má jiný názor.

Senior Biritish Open totiž nebylo dlouho považováno za veteránský major. Až v roce 2003 doplnilo čtveřici The Tradition, Senior PGA Championship, Senior Players Championship a US Senior Open a vznikla tak velká pětka.

Právě to pak leží v žaludku Playerovi, který seniorské Open vyhrál třikrát v letech 1988, 1990 a 1997. Tedy ještě před tím, než bylo zařazeno mezi majory na okruhu PGA Tour Champions.

Oficiálně jich tak má na svém kontě pouze šest, on si ale myslí, že by mu měla být započítána i zmíněná tři vítězství se Senior British Open, čímž by se dostal na devět. A měl by tak stejně titulů, jako Langer.

"Vezměte si, že The Open samotné nebylo součástí PGA Tour až do roku 1995. Představte si, že by se nejstarší golfový turnaj hraný na linksových hřištích, která jsou největším testem vašeho umění a mysli, nepočítal. A stejně tak není fér, že se Senior Open Championship nepočítá dlouhá léta jako major," rozčílil se Player.

Co ani on rozporovat nemůže, je fakt, že se Langer stal prvním hráčem, který uzavřel kariérní Super Slam. Právě Senior PGA Championship byl totiž posledním z turnajů velké pětky, který mu ve sbírce chyběl.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení