Matuš si v žebříčku polepšil o 200 míst, má už skoro 10 bodů

Stanislav Matuš

Další vítězství na Pro Golf Tour pro Stanislava Matuše neznamenalo pouze zisk 5000 eur a přiblížení se zisku karty na Challenge Tour, ale další výrazné polepšení si ve světovém žebříčku. V něm hráč Prague Golf Teamu poskočil o více jak 200 míst na aktuální 584. příčku.

Matuš bodoval za poslední dva roky už popáté, a to vždy díky umístění do čtvrtého místa na Pro Golf Tour. Podruhé pak získal maximální počet čtyř bodů za vítězství, když na loňský květnový triumf v Haugschlagu navázal o rok a pět dní později opět v Rakousku, tentokrát na hřišti St. Pölten.

Dohromady tak Matuš získal už 9,95 bodu, což u něho v průměru dělá 0.2489 bodu. A právě průměrné body pak řadí hráče ve světovém žebříčku, ve kterém už Matuš klepe na dveře elitní pětistovky. Další šanci na vylepšení své pozice bude mít v tomto týdnu v rakouském Adamstalu.

Z českých hráčů jsou do pořadí zaneseni ještě dva hráči Relmostu Filip Mrůzek a Aleš Kořínek. Mrůzek je aktuálně na 1282. místě, Kořínek je na 1469. pozici. Další hráči, kteří se zúčastnili akce započítávané do žebříčku, ale žádné body nezískali, jsou na posledním 1913. místě.

Na samotné špici pořadí se nic nemění. První zůstává Dustin Johnson s výrazným náskokem před druhým Rorym McIlroyem. Třetí je Jason Day, čtvrtý Hideki Matsuyama a pátý Henrik Stenson.

Až poté se v minulém týdnu udály v elitní desítce nějaké změny. Na šesté místo se díky děleném druhému z DEAN & DELUCA Invitational posunul Jordan Spieth, na sedmé si pohoršil šampion Masters Sergio Garcia. Na osmou pozici pak vystoupal díky triumfu ve Wentworthu Alex Noren.

Bývalý dlouholetý golfový král Tiger Woods si pak opět o pár příček pohoršil, když klesl na aktuální 876. pozici. V minulém týdnu ale potěšil své fanoušky vzkazem, že se cítí po zdravotní stránce dobře, jako již dlouho ne. Uvidíme, jestli to ale bude znamenat jeho návrat na hřiště.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení