Friesz dal první eso. Se Suchanem se těší na Swiss Challenge

Daniel Suchan

Po české zastávce na Kunětické Hoře pokračuje od čtvrtka Challenge Tour dalším podnikem ve Švýcarsku. A je logické, že startovní pole bude, co se počtu českých hráčů týče, výrazně chudší. Ze třinácti se zredukovalo na jednoho.

Na Swiss Challenge presented by ASG startuje Daniel Suchan, kterého doplní další hráč Relmostu Ján Friesz ze Slovenska. Oba se budou prát kromě soupeřů i s hřištěm Golf Sempachersee, kde se Swiss Challenge koná již poosmé v řadě.

Nechybělo mnoho a Suchan si pobyt na Kuňce o dva dny prodloužit. Po 12. jamce druhého kola byl na -3, což byla nakonec hranice cutu. Suchan se na ní ale neudržel. Udržel aspoň výsledek pod parem, což se na D+D REAL Czech Challenge povedlo pouze třem Čechům.

U čtyřiadvacetiletého hráče to bylo poprvé, co na turnaji Challenge Tour zahrál mínusové skóre, což by mu pro Švýcarsko mělo dodat sebevědomí. Loni zde skončil s výsledkem +18 na 147.místě, letos od sebe zřejmě očekává výsledek, a především výkon, daleko lepší.

To Ján Friesz má po Kuňce co napravovat.

Skončil na ní předposlední, když především ve druhém kole se jeho hra rozpadla. Kolo za 85 bylo nejhorší v celém turnaji. Přímo ve Švýcarsku už si ale podstatně vylepšil náladu.

V tréninkovém kole totiž zahrál své první hole in one v životě. Eso přišlo na tříparové dvanáctce a Friesz na ni potřeboval 143 metrů dlouhou ránu pitching wedgí. Snad ho povedená rána nakopne i do soutěžních kol.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení