Detaily z Woodsova zatčení: Spal v poškozeném autě a nevěděl, kde je

Tiger Woods

Policie v úterý odhalila další detaily ohledně pondělního zatčení Tigera Woodse. Kontrolován byl Woods nad ránem dokonce dvakrát, poprvé za špatné parkování, podruhé za řízení pod vlivem. Tiger mimo jiné spal za volantem, nevěděl, kde je a nemohl sám chodit.

První incident se odehrál ve 4:22 ráno. Policisté našli Woodse v černém mercedesu, když stál v pravém jízdním pruhu. Woods byl v autě sám, spal za volantem a měl zapnutý pás. Auto bylo nastartované, brzdová světla svítila stejně jako prav blinker.

"Woods prohlásil, že se vrací z LA z Kalifornie, kde hrál golf. Woods prohlásil, že neví, kde je. Woods změnil svůj příběh o tom, odkud a kam jede. Woods se zeptal, jak daleko je od svého domu," stojí mimo jiné ve zveřejněném prohlášení řidiče.

Nutno podotknout, že Tiger při první kontrole podstoupil dvě dechové zkoušky na alkohol, když obě byly negativní. První ve 4:28 a druhou ve 4:31. Ve svém pondělním prohlášení, že nešlo o alkohol, tak mluvil pravdu.

Woods také řekl policistovi, že užívá Solarex, Vicodin, Torix a Vioxx. Jedná se prášky proti bolesti, které podle Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) mohou "poškodit duševní nebo fyzické schopnosti potřebné pro výkon potenciálně nebezpečných činností, jako je řízení automobilu".

Tiger následně neprošel ani obvyklým testem v chůzi po čáře. Podle zápisu nebyl schopný zaujmout výchozí pozici a pokaždé nezvládl přiložit patu ke špičce. Rukami se snažil držet rovnováhu, ale stejně nešel rovně.

Podle později zveřejněných zpráv mělo Woodsovo auto čerstvé poškození. Pneumatiky na řidičově straně byly prázdné a ráfky byly poškozené. Poškození bylo patrné také na předním i zadním nárazníku.

O hodinu a půl později, přesně v 5:50 ráno, byl Woods kontrolován znovu a vysloužil si druhé soudní předvolání. Tentokrát už za řízení pod vlivem, za které byl předvolán k obžalobě na 5. července v Palm Beach Gardens.

Věznice v Palm Beach pak přijala Woodse do vazby v 7:18 a propuštěn byl v 10:50, když za sebe sám zaplatil kauci.

"Jsem si plně vědom toho, jak závažného prohřešku jsem se dopustil a beru plnou zodpovědnost za své činy," uvedl mimo jiné v pondělním prohlášení, ve kterém se snažil vysvětlit, co se stalo.

Další informace by mělo přinést středeční zveřejnění videozáznamu z policejní kamery, které obsahuje také audiostopu z Woodsova zatčení.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení