Palmerova závěť. Jak legenda naložila s obrovským majetkem?

Arnold Palmer

Během celého svého života vydělal Arnold Palmer údajně 875 milionů dolarů (20,7 mld korun). Co se po jeho smrti loni v záři s tak obrovským majetkem stane? Orlandská stanice Wesh TV získala soudní dokumenty, ze kterých vyplývá, jak Palmer se svou závětí naložil.

Většinu majetku si rozdělí Palmerovy dvě dcery. Vdova Kathleen dostane 10 milionů dolarů. Zbylé části Palmer odkázal charitativním nadacím, rodině první ženy, bývalým zaměstnancům a věřitelům.

Dcery Peggy a Amy dostanou největší díl. Zásadní část pozůstalosti obsahuje několik domů a golfových hřišť. O 10 milionů dolarů požádala Palmerova charitativní nadace Arnie´s Army, která zahájila činnost v roce 2015. Ta by měla stačit na pokračování její činnosti, jak reportuje Wesh TV.

Charitě se Palmer věnoval v široké míře. Mezi jeho počátečními iniciativami v tomto směru bylo založení dvou nemocnic v Orlandu na Floridě s názvem Nemocnice Arnolda Palmera pro děti a Nemocnice Winnie Palmer pro ženy, pojmenované po jeho první manželce.

Částka 5 milionů dolarů byla z pozůstalosti vyčleněna na uspokojení věřitelů. 25 tisíc dolarů dostane každý z Palmerových osmi zaměstnanců.

Palmerova závěť bude týmem právníků přezkoumávána až do července.

Největší golfová legenda historie vyhrála svůj poslední turnaj v roce 1973. Podle magazínu Forbes ale Palmer ještě v roce 2015 vydělal 42 milionů dolarů. Zemřel 25. září 2015 v Pittsburghu ve věku 87 let.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení