Hvězda Czech Masters k zatčení Woodse: Proč jste tak sprostí?

Martin Kaymer a Tiger Woods

Je jen málo těch, kteří se v posledních dnech nějak nevyjádřili, nebo alespoň nezaujali postoj k událostem ohledně zatčení Tigera Woodse. Kromě slov podpory se ale objevila také řada urážek a opovržení. Martin Kaymer to nechápe a apeluje na lidí, aby Tigerovi pomohli.

Jedná se dost možná o nejemotivnější a nejdojemnější golfový vzkaz, který se od pondělního rána na internetu objevil. Kaymer, který bude největší hvězdou letošního D+D REAL Czech Masters, se pozastavuje nad sprostotou velkého množství reakcí.

"Hodně lidí ví, co se Tigeru Woodsovi v posledních dnech a týdnech stalo. Sposuta komentářů a názorů je ale tak nefér a podle mého názoru postrádají jakýkoliv respekt," začíná Kaymer svou dvouminutovou řeč.

Tu natočil doma na svém vlastním gauči. Na gauči, který si dost možná mohl dovolit jen díky Tigeru Woodsovi.

"Každý, kdo je v golfu, byl změněný díky jeho odkazu. Nejde jen o hru, ale spoustou dalších věcí, které udělal. Ať už spojením kultur nebo třeba tím, že se dnes Afroameričané cítí mnohem lépe, když hrají golf," pokračuje populární Němec.

Kaymer nezastírá svou frustraci, ale mluví naprosto klidně: "Inspiroval děti, náctileté... Inspiroval nás všechny. A mě přijde tak sprosté, že ho nyní lidé shazují, nebo do něj kopou, když už je na zemi."

"Ano, je veřejně známou osobou v záři reflektorů a lidé o něm samozřejmě vždy budou mluvit, ale proč tak odporně. Proč na to nejdou opačně a nepokusí se mu teď pomoci," ptá se rodák Düsseldorfu.

A na závěr přidává své přání: "Přál bych si pouze, aby lidé přestali být tak sprostí a pokusili se pomoci. Všichni ho chceme vidět zase šťastnějšího a jednou snad bude opět hrát golf. To je jediné, co si přeji. Buďte laskaví."

Vzkaz Martina Kaymer

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení