Legendy se shodují: Tiger Woods potřebuje naši pomoc

Tiger Woods

Zatčení Tigera Woodse za řízení pod vlivem vyvolalo spousty reakcí a otázek. Nejen golfový svět se ptá, co se to s ním aktuálně děje. Za všechny to ale shrnul Jack Nicklaus. "Tiger potřebuje naši pomoc."

Nicklaus se k Woodsově aféře vyjádřil během tiskové konference před svým turnajem The Memorial, který ve čtvrtek začal v Ohiu. Uvedl, že je mu z celé události velmi smutno.

"Tiger je můj přítel. Pro golf toho udělal opravdu hodně. Myslím, že teď potřebuje všechnu naši pomoc. Přejeme mu jen všechno dobré," obrátil se Nicklaus na lidi z golfového světa skrze média.

Sedmasedmdesátiletý rekordman v počtu major titulů není nadšený z toho, jak se kariéra jeho následovníka zadrhla: "Vždycky jsem si myslel, že mě Tiger překoná. Teď nevím, co se bude dít."

"Přeje si někdo, aby byly jeho rekordy překonány? Samozřejmě, že ne. Ale chcete vidět, jak někdo o tuto možnost přijde kvůli fyzickým problémům? Vůbec se mi to nelíbí. Je mi líto, co se mu děje," řekl Jack.

Další legenda Greg Norman doufá, že Woods své problémy překoná. Zároveň však poznamenal, že se necítí oprávněný jeho počínání hodnotit.

"Je mi ho líto. Myslím, že slyšíme kolektivní povzdech nad tím, co se mu děje," řekl Norman s tím, že netuší, jestli se Woods ještě někdy dokáže vrátit k soutěžnímu golfu. "Já nevím, nejsem v jeho hlavě," dodal.

"Neřekl jsem mu v životě ani dvacet slov. Jediné, co můžu dělat, je doufat, že najde sám sebe. Tohle už není o golfu, to je o životě. Opravdu mě to mrzí a doufám, že najde zpět životní rovnováhu," uvedl Norman, který je za Woodsem druhý v počtu týdnů strávených v čele světového žebříčku.

Vyjádřil se i šéf PGA Tour Jay Monahan, když řekl: "Myslím, že Tigerovo prohlášení, ve kterém se omluvil a řekl, že udělá všechno, co je v silách, aby se to nikdy neopakovalo, mluví za všechno. Tiger je člen naší rodiny a my uděláme vše, abychom mu pomohli a podpořili ho."

Slova podpory přichází i z negolfového světa. "Stále ti fandím. Život je "zatraceně výjimečný" i poté, co již nejsi na výsluní. Je tu pořád dost lidí, co o tebe mají starost. Dej se dohromady," tweetovala například někdejší tenisová megastar Jimmy Connors.

Zastání u bývalého přítele

Basketbalová legenda Charles Barkley býval Woodsovým přítelem až do jeho sexuálního skandálu v roce v roce 2009. I když se spolu od té doby nebaví, nezabránilo to Barkleymu vyjádřit Woodsovi podporu.

"Jako Jack Nicklaus, který má můj respekt, říkám - Tiger potřebuje pomoc. Nevíme, jestli má problémy s léky. Nevíme, jestli ztratil svou duši. Měl snad jen špatnou reakci. Nechytnuli ho opilého za volantem."

"Má fyzické problémy, ale pokud již nikdy nevezme hůl do ruky, stejně bude největším golfistou všech dob. Všichni, kdo ho nenávidí, jsou teď jako v ráji, protože mají šanci si do něj kopnout," řekl Barkley.

Obezřetní sponzoři

Každopádně Woodsova image dostala další ránu. Uškodilo mu i policejní video, které ve čtvrtek oblétlo svět. Experti na marketing si ale myslí, že u sponzorů mu to neublíží. Woods je ikonou své generace a nedá se prý předpokládat, že Nike, Bridgestone Golf, Monster Energy a Taylor Made budou spěchat a omezí s ním spolupráci.

"Musí být velmi obezřetní na svou reakci ve vztahu k němu. Možná jim tím nepřinesl ty správné hodnoty, ale také můžete poškodit vlastní značku, pokud se odříznete od někoho, kdo je tak globálně proslulý," řekl pro Reuters David Carter, profesor sportovního marketingu na University of Southern California’s Marshal School of Business.

Na dotaz Reuters sponzorům, jak budou reagovat, buď nepřišla odpověď, nebo přišla taková, že je momentálně nevhodné komentovat situaci. Nicméně Bridgestone Golf uvedl, že bude "nadále monitorovat situaci a čerpat informace z příslušných zdrojů vyšetřující celou záležitost."

"Můžete překonat zatčení za řízení pod vlivem, pokud jste dostatečně velká hvězda a stále vyhráváte. Ale nemůžete překonat, že nejste na hřišti dlouhé měsíce, nevyhráváte turnaje a stáváte se stále více subjektem mimo golfový svět. To je věc, která se stala Tigerovi a vyhlídky pro něj nejsou v tomto ohledu moc dobré," reagoval pro Reuters kreativní ředitel agentury Baker Street Advertising v San Franciscu Bob Dorfman.

A nejspíš tím naprosto přesně vystihl podstatu věci.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení