Další seveřan! Bjorn odhalil prvního asistenta pro Ryder Cup

Thomas Bjorn a Robert Karlsson

European Tour v tomto týdnu zavítala díky Nordea Masters na sever Evropy, což naskytlo ideální příležitost Dánovi Thomasi Bjornovi prozradit jméno svého prvního asistenta pro Ryder Cup v příštím roce. Jedná se totiž o švédskou legendu Roberta Karlssona.

Karlsson se na Ryder Cupu ukázal jako hráč poprvé až v roce 2006 ve svých 37 letech, kdy se podílel na jasném vítězství Evropy 18,5:9,5. Jemu samotnému se ale příliš nedařilo, když ze tří duelů přinesl pouze půlbod.

Více se mu pak individuálně dařilo o dva roky později, kdy získal celkem bod a půl a v singlech přehrál jasně Justina Leonarda 5&3. Jenže Ryder Cup je soutěž týmová a ve Valhalle ale tehdy slavili domácí Američané.

Na žádném dalším Ryder Cupu se pak už Karlsson neukázal.

A to ani jako člen realizačního týmu, jeho účast v příštím roce ve Francii tak pro něho bude premiérou v roli asistenta. Bjorn bude určitě spoléhat na jeho analytické schopnosti, Karlsson je totiž znám pro svůj až skoro vědecký přístup ke hře.

"Když mi Thomas zavolal, bylo to pro mě opravdu výjimečné a už se nemohu dočkat, až budu znovu součástí Ryder Cupu. Být vicekapitánem je velkou ctí a už se těším na nadcházejících 16 měsíců," přiznal Karlsson.

Ten věří, že zkušeností na podobnou roli má dostatek: "Hrál jsem na dvou Ryder Cupech a mám také hodně zkušeností z European Tour. Znám dobře hráče, stejně jako Thomase. Udělám vše, co po mě bude chtít."

Pro samotného Bjorna pak byl Karlsson jasnou volbou.

"Z Ryder Cupů, do kterých jsem se zapojil, jsem zjistil, že je podstatné být obklopen lidmi, kterým bezvýhradně věříte. A Robert přesně zapadá do této kategorie," nechal se slyšet evropský rydercupový kapitán.

Nejen jeho pouť začne naostro na přelomu srpna a září, kdy v rámci D+D REAL Czech Masters odstartuje evropská kvalifikace. Ta se do Čech navíc ještě jednou vrátí v příštím roce, kdy bude na Albatrossu kvalifikační cyklus vrcholit.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení