Nicklaus se opřel do McIlroye a dalších: My se zraněním hráli

Jack Nicklaus

Rory McIlroy to schytal od Jacka Nicklause za to, že se kvůli zranění odhlásil z jeho turnaje The Memorial, který právě teď probíhá v Ohiu. Světová dvojka mu prý poslala zprávu, ale Nicklaus si stěžoval, že dnešní hráči se odhlašují častěji, než to bývalo zvykem v jeho éře.

McIlroy se odhlásil z turnajů až do US Open, které se koná za dva týdny v Erin Hills, protože se mu vrátily bolesti způsobené zlomeninou žebra z počátku roku. Nebyl jediný, kdo se z Memorialu omluvil. Byl to také Justin Rose (záda) a Paul Casey (chodidlo).

"Myslíte si, že jsem neměl žádná zranění, když jsem hrál. Myslíte si, že je neměl Gary Player, nebo Arnold Palmer? A kolik si myslíte, že jsem v kariéře vynechal turnajů kvůli zranění?" tázal se sám sebe Nicklaus a prsty ukazoval nulu.

"Nikdy jsem se nepřihlásil, když jsem někde nechtěl hrát," řekl Zlatý medvěd s tím, že za tím byly finanční důvody, zatímco dnes se stalo odhlašování z turnajů normou.

"Odhlašovali by se hráči z turnajů před 30 lety? Pravděpodobně ne, protože tehdy to nebylo zvykem. Měli jsme spousty zranění a hráli jsme s nimi," řekl 18násobný vítěz majorů s tím, žr si musel svou kariéru určovat mnohem více sám, než to dělají dnešní hráči.

"Rozhodoval jsem se sám. Neměl jsem doprovod, neměl jsem fitness trenéra, poradce na výživu, někoho, kdo by mi ráno stříhal nehty u nohou. Nic z toho jsem neměl, pouze sám sebe. Myslím si, že dnes tito lidé hráčům radí, aby někde ze zdravotních důvodů nehráli, a oni na ně dají," kritizoval Nicklaus něco, co je podle něj negativním trendem.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení