Dufner se propadl, do boje o titul vstoupil Watson

Bubba Watson

Hrůzostrašné kolo připravilo Jasona Dufnera o náskok pěti ran, který na letošním Memorialu držel po třetím kole. Co víc, před finálovou rundou ztrácí čtyři rány na lídra Daniela Summerhayse, když do boje o titul vstoupili také Bubba Watson a Matt Kuchar.

Dufner v úvodních dvou kolech exceloval. Pokaždé zahrál za 65 ran (-7) a potvrzoval, že v posledních letech našel na Muirfield Village recept. Jenže stejně jako v předešlých ročnících podle všeho pohoří o víkendu.

V sobotu zahrál bogey na čtyřech z úvodních pěti jamek a výraznou ztrátou bylo i double bogey na jedenáctce, kde zahrál až příliš velký spin a skončil ve vodě. Celkem poztrácel pět ran, když zahrál o 12 hůře než v předchozích dvou dnech.

"Dnes to bylo špatné ve všech směrech. Zítra budu muset hrát lépe," ví moc dobře Dufner, který přitom po 36 odehraných jamkách nastavil výsledkem -14 nový rekord turnaje Jacka Nicklause.

Kdyby přitom došel alespoň v paru, stále by vedl!

Summerhays, který jde do finálového kola s náskokem tří ran na druhého Kuchara, je totiž třináct ran pod parem. 

Na děleném třetím místě jsou kromě Dufnera ještě Justin Thomas a Bubba Watson. Ten přitom v úvodu třetího kola pokračoval v nepřesvědčivých letošních výkonech, kvůli kterým je ve FedEx Cupu až na 118. místě.

Na úvodní devítce ani jednou nezaskóroval a zahrál dvě bogey. Po otáčce se ale rozehrál ke golfu, který mu v minulosti přinesl devět titulů na PGA Tour a dvě zelená saka za vítězství na Masters.

Pět birdie a jeden eagle ho vystřelily leaderboardem vzhůru.

"Věděli jsme, že nějaká birdie přijdou. A někdy se dostaví ve velkém množství, což se mi tentokrát stalo," pochvaloval si levoruký ranař, který se naposledy radoval z vítězství loni na Northern Trust Open.

Nyní má šanci ukončit své čekání nejen na další titul, ale i na hodně dobrý výsledek: "Cítím se dobře. Vždycky je fajn, když máte šanci vyhrát."

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 3. kola:

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení