McIlroy překonal týdny frustrace, potvrdil návrat na US Open

Rory McIlroy

Světová dvojka potvrdila termín svého návratu. Rory McIlroy se znovu ukáže fanouškům na US Open, které v příštím týdnu poprvé hostí hřiště Erin Hills ve Wisconsinu. Severní Ir na něj ladí formu v Portugalsku, odkud tweetoval světu informaci o svém návratu.

Doprovodil ji videem, jak dřevem trefuje čistě ránu z fairwaye a v plném nápřahu na důkaz toho, že je v pořádku.

McIlroy hrál od Masters pouze jednou na The Players, kde skončil dělený pětatřicátý, zatímco se potýkal s bolestí v místě předchozího únavové zlomeniny žebra. Poté mu lékaři nové zranění neodhalili, ale Rory dostal radu, ať se radši odhlásí z nejbližších turnajů.

Tak učinil, i když mu to pak vyčítal na dálku i sám Jack Nicklaus, z jehož Memorialu se McIlroy odhlásil také. Kromě toho nestartoval ani v Anglii na BMW PGA Championship, kde měl byl hlavní tváři inauguračního podniku nové Rolex Series na European Tour.

Momentálně je již druhý týden v resortu Quinta do Lago v Algarve, odkud hlásí, že na US Open bude připraven. Sázková kancelář Paddy Power ho s kurzem 10:1 zařadila na třetí místo listiny favoritů za Dustina Johnsona a Jordana Spietha.

"Jsem připravený na Erin Hills a těším se, až si tam poprvé zahraju,“ řekl McIlroy pro Guardian. "Poslední týdny byly frustrující," dodal.

"Nerad se odhlašuji z turnajů, jak na PGA Tour, tak i na European Tour, ale bylo důležité dostat se zpět na fitness level, který by mi umožnil mít na US Open největší možné šance," objasnil, proč nechtěl hrát s bolestí.

"Jak jsem již řekl, majory budou určovat moji kariéru, proto na ně chci být připravený co nejlépe a odpočinout si, když je to potřeba," uvedl McIlroy, který vyhrál v kariéře již čtyři majory. US Open ovládl v roce 2011.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení