Další hvězda pro Czech Masters! Přijede Matt Fitzpatrick

Matthew Fitzpatrick

Pokud jste si mysleli, že už organizátoři D+D REAL Czech Masters vystříleli pro letošek všechna svá esa, tak jste se mýlili. Nově oznámili, že se turnaje na Albatrossu na přelomu srpna a září zúčastní anglický supertalent Matthew Fitzpatrick.

V jeho případě přitom nejde jen o doplnění už tak hvězdného startovního pole jediného turnaje European Tour u nás, do kterého patří mimo jiné Martin Kaymer, Lee Westwood nebo John Daly. Fitzpatrick se aktuálně stal nejvýše postaveným potvrzeným hráčem ve světovém žebříčku.

Momentálně mu totiž patří 35. místo, za což děkuje především svému loňskému senzačnímu titulu na DP World Tour Championship v Dubaji. Vedle toho loni ovládl také Nordea Masters a v roce 2015 slavil premiérový titul na domácím British Masters.

"Jsme rádi, že už tak nabité startovní pole doplní další hráč světové extratřídy. Matt Fitzpatrick vyhrál už tři turnaje na European Tour včetně loňského finále v Dubaji. A to je mu teprve 22 let," těší Petra Dědka, šéfa pořádajícího Relmostu.

Podle něho i jeho případ proklamuje, že turnaj na Albatrossu získává mezi hráči stále lepší jméno a zabydluje se v jejich kalendářích.

"Je patrné, že si náš turnaj oblíbil. Startoval u nás v posledních dvou letech, když skončil třetí a dělený pátý. A určitě hraje svou roli, že u nás startuje evropská kvalifikace pro Ryder Cup," dodal Petr Dědek.

Letos má Fitzpatrick na svém kontě už šest startů na European Tour, když neprošel cutem pouze v Abú Zabí. Dvakrát pak skončil v TOP 10, nejprve obsadil dělené páté místo na Omega Dubai Desert Classic a v minulém týdnu dělenou druhou příčku na Nordea Masters.

Čtvrtý ročník D+D REAL Czech Masters se bude hrát opět na Albatrossu od 31. srpna do 3. září. Letos mají vstup zdarma nejen všichni golfisté registrovaní v ČGF, ale také klienti Raiffeisenbank a majitelé vozů Škoda.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení