Klára Spilková na US Open nejede, uspěly skotské krásky

Klára Spilková

Klára Spilková se letos bude muset spokojit s účastí "pouze" na třech majorech. V kvalifikaci na US Women’s Open totiž neuspěla, když jí v pondělí v Buckinghamshire Golf Clubu chybělo šest ran. Ke čtyřem postupovým příčkám tak měla daleko.

Až tak ji to ale mrzet nemusí. Díky svému premiérovému vítězství na Ladies European Tour v Maroku si totiž již dříve zajistila účast na srpnovém Women's British Open a zářijovém Evian Championship.

Od svého sponzora KPMG pak dostala pozvánku na Women's PGA Championship, který se hraje v zámoří na přelomu června a července.

Pondělní dvoukolová kvalifikace na US Women’s Open, které se bude hrát v polovině července v Trump National Golf Clubu v New Jersey, jí však nevyšla. Ztrátu pěti ran z prvního kola (77) v tom druhém nesmazala, navíc si pohoršila o další dvě rány (74).

Se skóre +7 obsadila dělenou 24. příčku. Ve hře byly 4 divoké karty, které pro sebe získaly skotská kráska Carly Booth, Švédka Caroline Hedwall, další pohledná Skotka Kelsey MacDonald a Meghan MacLaren z Anglie.

Carly Booth (foto: LET - Tristan Jones)

Zatímco Booth a Hedwall se jako jediné dostaly v těžkých podmínkách pod par (obě -1) a měly tak postup jistý, MacLaren a MacDonald ještě musely do play-off. Stejně jako Islanďanka Valdis Thora Jonsdottir totiž skončily na +1.

Rozhodla ale hned první jamka, na které Jonsdottir zahrála bogey, zatímco obě Britky par. Je tak pouze jednou z mnoha náhradnic, stejně jako Francouzka Anaelle Carnet, která v další rozehrávce porazila Nizozemku Anne van Dam (obě +2).

"Bylo to dnes jako na horské dráze. Vítr se měnil a pršelo, bylo to jako na bojišti. Já ale zůstala silná, pozitivní a trpělivá," pochvalovala si 24letá Booth, dvojnásobná šampionka LET.

Kelsey MacDonald (foto: LET - Tristan Jones)

O dva roky starší MacDonald se poprvé kvalifikovala na US Women’s Open jako nováček v roce 2014. Druhou účast si vybojovala i díky hole-in-one během druhého kvalifikačního kola, které zahrála na tříparové čtrnáctce.

"Když jsem se zde na US Women’s Open kvalifikovala poprvé před třemi roky, jela jsem do Pinehurst. Trochu jsem se bála, takže vím, že letos si to užiji mnohem více a budu se cítit pohodlněji. Už se nemohu dočkat," nezastírá MacDonald.

Moc dobře ví, kde se její letošní postup zrodil: "To hole-in-one na 14. jamce hodně výsledku pomohlo. Byl to hodně dobrý den. Nejdůležitější je, že jsem prošla dál, ale to eso udělalo celý den ještě výjimečnějším."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení