3 Češi hrají na European Tour, dva o level níž

Filip Mrůzek

Výrazně české zastoupení bude mít v tomto týdnu český golf na dvou nejprestižnějších evropských golfových okruzích. Hned tři se díky pozvánkám Relmostu představí v Rakousku, kde se hraje European Tour, a dva zkusí štěstí na Challenge Tour v Belgii.

Na Lyoness Open, které se koná v Diamond Country Clubu v Atzenbruggu nedaleko Vídně, si zahrají Filip Mrůzek, Petr Gál a Petr Dědek junior. Prvně jmenovaný přitom už letos jeden cut na European Tour dal, když na Open de Portugal skončil na děleném 48. místě. 

Celkově je jeho úspěšnost cutů na nejvyšší evropské golfové sérii 75procentní. Do finálových kol totiž prošel také na posledních dvou D+D REAL Czech Masters, neuspěl pouze v roce 2011 na Czech Open v Čeladné.

Do Rakouska se těší. "Vzpomněl jsem si, že jsem zde hrál před deseti lety. A mám na to hezké vzpomínky, protože jsem tady byl s dědou a dal jsem na desítce eagle," prozradil Mrůzek, který si dal po neúspěšném turnaji na Kunětické Hoře lehké golfové volno.

V posledních dnech už ale naskočil opět do tvrdé přípravy.

"Hřiště je v perfektním stavu. Greeny jsou okolo jedenácti stop, takže se krásně puttuje. Klíčové jsou rány z týčka, takže když půjdou dřeva, tak by se mělo hrát dobře. Greeny jsou relativně malé, ale drží férově," popsal své dojmy z hřiště 25letý český profík.

Náladu by si chtěl v Rakousku spravit také Petr Gál, který v polovině května neprošel cutem na turnaji European Tour na Sicílii, přestože skončil po dvou kolech na skóre -4. Zlepšené výkony pak v posledních týdnech podává také Dědek.

Ten naskočí do hry jako první v 9:10 ráno z jedničky. Odpoledne pak půjde jako první na věc v 13:50 z desítky Petr Gál a o dvacet minut později odstartuje z prvního odpaliště Mrůzek. Celkem je v banku 1 000 000 eur.

Golfové Waterloo v Belgii

Na úspěšný cut z Challenge Tour na Kuňce by chtěl v tomto týdnu navázal Jan Cafourek v Belgii na KPMG Trophy. Loni mu dvě kola v paru nestačila o tři rány, to se ale hrálo na hřišti Cleydael. Letos hráči zamířili do Royal Waterloo Golf Clubu.

"Turnaj se hraje na perfektně připraveném hřišti. Moc se mi líbí, přesně takové mám rád. Je skvěle napasované do krajiny, úzké a jamky jsou hodně mezi stromy," popisuje Cafourek své dojmy z osmnáctky, která leží nedaleko památníku (ne)slavné Napoleonské bitvy.

Jeho návštěvu si přitom nemohl 29letý Čech odpustit: "Byl jsem se tam kouknout v pondělí, trocha historie neuškodí. Ve cvičných kolech nás trochu trápilo počasí, občas pršelo a foukal silný vítr."

"Bude potřeba hrát precizní golf jak z týčka, tak při ranách do malých greenů. A samozřejmě bude potřeba skórovat. V turnaji bych si rád vylepšil své maximum na Challenge Tour," přeje si Cafourek, který skončil nejlépe dělený 16. loni ve Finsku.

Do turnaje vstoupí ve čtvrtek ve 14:30 z desítky, druhý český hráč Daniel Suchan zahájí svou pouť turnajem na stejném místě o 10 minut dříve. Ve startovní listině jsou také Slováci Ján Friesz a Peter Valášek.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení