Jednoruký klučina si zahraje americké finále v Augustě

Tommy Morrissey

Malý Tommy Morrissey se dál statečně pere s osudem. Ač má od narození pouze jednu ruku, probojoval se do amerického golfového národního finále chlapců od sedmi do devíti let. A to si zahraje ve slavné Augustě.

Finále soutěže Drive, Chip & Putt se na slavném hřišti hraje v týdnu před Masters. Tommy si na něm příští rok zahraje po vítězství v oblastní kvalifikaci.

Ve vítězství mu nezabránil ani jeho hendikep. Svým způsobem je již známou golfovou hvězdou. Velkým úsilím prosadit se, ale i svým uměním, si již získal pozornost fanoušků i profesionálů.

Není to zdaleka poprvé, co se Tommy dostal na naše stránky. Již jsme vám ho ukazovali ve skvělém videu, ve kterém imituje největší golfové hvězdy při odpalu (zde). Má také za sebou svůj „debut“ na PGA Tour, když v listopadu slavnostně zahajoval Shriners Hospital For Children Open.

Zatím největší pozornosti se mu dostalo před turnajem Honda Classic. V rámci speciální "One Arm Challenge" vyzýval na osmnácté jamce jednoho profíka za druhým, kteří se spolu s ním snažili z 50 metrů trefit co nejblíže jamce. Mohli hrát ale pouze jednou rukou jako on. Tommy vyhrál 56 duelů z 46.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení