Rory McIlroy je šestým nejlépe vydělávajícím sportovcem

Rory McIlroy

Jsou to neuvěřitelné částky, na které si během roku přijdou ti nejlepší sportovci světa. A mezi ty nejvýdělečněji činné patří momentálně také Rory McIlroy, který si v loňském roce přišel na 50 milionů dolarů. V přepočtu tedy necelých 1,2 miliardy korun.

Vyplývá to z žebříčku časopisu Forbes, který počítá jak vydělané peníze na odměnách, tak ze sponzorských smluv a reklamy. McIlroy přitom patří mezi ty, kteří si výrazně více vydělají mimosportovní činností.

Za své výkony totiž loni utržil "pouze" 16 milionů dolarů, do čehož se započítává také odměna 10 milionů za vítězství ve FedEx Cupu. Zbylých 34 milionů získal díky marketingové hodnotě svého jména.

Dá se přitom předpokládat, že letos na tom bude rodák ze severoirského Holywoodu ještě lépe. Vždyť se na začátku května stal novou tváří golfové značky TaylorMade, což by mu mělo v nejbližších letech vynést podle odhadů až 100 milionů dolarů.

Mezi jeho další nejvýznamnější a samozřejmě nejštědřejší partnery patří výrobce sportovního oblečení Nike, luxusní hodinky Omega nebo společnost EA Sports, která stojí za vývojem golfové videohry.

Více než McIlroy si ze sportovců vydělali v roce 2016 pouze fotbalista Cristiano Ronaldo (93 milionů $), basketbalista LeBron James (86,2 milionu $), další fotbalista Lionel Messi (80 milionů $), tenista Roger Federer (64 milionů $) a basketbalista Kevin Durant (60,6 milionu $).

Stejně jako druhý golfista světa loni zbohatl rozehrávač amerického fotbalu Andrew Luck, jehož poměr je ale naprosto opačný. Jeho plat v Indianapolis je 47 milionů dolarů, od sponzorů tak získal jen tři miliony.

Do elitní stovky nejlépe placených sportovců se dostali ještě čtyři golfisté. Na dvanáctém místě je Phil Mickelson (43,5 milionu $) a na sedmnáctém místě dlouholetý král tohoto žebříčku Tiger Woods s 37,1 miliony dolarů. Golfem si přitom vydělal pouze 107 000.

Zbylí dva golfisté v TOP 100 jsou na 21. místě Jordan Spieth (34,5 milionu $) a světová jednička Dustin Johnson, který uzavírá první padesátku na 48. místě, když si vydělal 27,6 milionů dolarů.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení