Mrůzek a Gál mají v Rakousku šanci, v Belgii české Waterloo

Filip Mrůzek

Nezačali nejlépe, přesto nejsou po prvním kole turnaje European Tour v Rakousku bez šance. Filip Mrůzek a Petr Gál ještě mají šanci dát na Lyoness Open cut, což se o ostatních českých hráčích na turnajích první a druhé evropské ligy říci nedá.

Mrůzek přitom odstartoval v Diamond CC skvěle. V úvodu prvního kola nechyboval, první birdie zahrál na čtyřce, druhé na sedmičce a atakoval v tu chvíli elitní dvacítku. Poté se ale v jeho hře něco porouchalo.

Double bogey na osmičce ho srazilo zpátky na par a tři bogey na druhé devítce (11, 12 a 17) ho poslaly v leaderboardu směrem dolů. Po úvodní rundě z toho tak je se skóre +3 dělené 109. místo, tři rány od cutu.

Stejně je na tom před druhým kolem Gál. Jeho konečné skóre určila hned úvodní jamka, kterou byla desítka. Zahrál na ní totiž triple bogey.

Ve zbytku kola už hrál lépe. Mladý profík z Brna zahrál dvě birdie, stejný počet bogey a zbytek jamek v paru. I on tak musí v pátek zahrát minimálně tři rány pod par, aby mohl pomýšlet na finálová kola.

Na turnaji startuje ještě Petr Dědek junior, kterého po nadějném startu potopila série jamek 7, 8 a 9. Tripláč, dabláč a bogey mu pokazily den i skórkartu, nakonec z toho bylo 80 ran (+8) a dělená 149. příčka.

Průběžné pořadí turnaje European Tour naleznete zde.

Češi jako Napoleon

Challenge Tour zamířila v tomto týdnu do Belgie na hřiště golfového klubu Royal Waterloo a české hřáče jako by název místa ovlivnil. Zahráli pod své možnosti a turnaj pro ně de facto skončil.

Mrzí to především u Jana Cafourka, který před dvěma týdny prošel jako jediný Čech cutem na turnaji na Kunětické Hoře. Tentokrát však má k víkendovému programu hodně daleko.

ČTĚTE TAKÉ: Šampion Czech Masters nosí hole na Challenge Tour!

V prvním kole zahrál za +5 (T140), když si připsal jen dvě birdie, pět bogey a dabláče na dvanáctce. Od cutu je aktuálně vzdálen šest ran a v pátek tak potřebuje zázračně kolo, které sice umí zahrát, ale bude to mít těžké.

Definitivně ze hry je už Daniel Suchan, který poztrácel na hřišti jedenáct ran a dělí poslední 155. příčku. Šanci naopak má slovenský profík Peter Valášek (T97, +1), jeho krajan Ján Friesz je na tom stejně jako Cafourek.

Průběžné výsledky turnaje Challenge Tour naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení