Šampion Czech Masters nosí hole na Challenge Tour!

Thomas Pieters

Co udělá hvězdný profesionální golfista, když má týden volno a může trochu odpočívat? Vyrazí na turnaj nosit hole krajanovi, to dá přece rozum! Alespoň v případě Thomase Pieterse to tak platí, když je nečekanou hlavní hvězdou KPMG Trophy v rámci Challenge Tour.

Sice nehraje, ale na hřišti je. Vzal totiž roli kedíka, když nosí hole o rok mladšímu krajanovi, stále ještě amatérovi Cedricu Van Wassenhoveovi.

Podle všeho se ale u Waterloo zdrží jen dva dny.

I když Wassenhoveovi předával v prvním kole své zkušenosti už trojnásobný vítěz na European Tour, evropská hvězda posledního Ryder Cupu a hráč, který si na pozvánky v suchém triku uhrál kartu na PGA Tour pro příští sezonu, na více než +5 to nestačilo.

Pieters přitom bral svou roli zodpovědně. Jako jediný kedík ve flightu se na každém greenu staral o praporkovou tyč, zapisoval důležité poznámky do birdie karty a samozřejmě to nejdůležitější - nosit bag s holemi.

Nejednalo se však o tradiční a výrazně těžší tour bag, který využívají hráči na nejvyšších okruzích. Šlo o tradiční odlehčenou verzi stand bag, ale i ta se na hřišti pronese. Pro hráče s Pietersovou fyzičkou žádný problém.

Co je ale hlavní, pětadvacetiletý vítěz D+D REAL Czech Masters z předminulého roku předá svému vrstevníkovi cenné zkušenosti a mimo hřiště si navíc určitě užijí také spoustu zábavy. A odpočinout si Pieters přeci jen bude moci alespoň o víkendu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení