ČGF rozhodla, na Casa Sereně si zahraje 26 českých hráček

Kateřina Krásová

K původním 13 českým hráčkám donominovala Česká golfová federace pro turnaj LETAS na Casa Sereně další třináctku. Celkově si tak podnik druhé nejvyšší ženské evropské ligy u nás zahraje 26 domácích hráček. Tři profesionálky, zbytek jsou amatérky.

Nově se mohou těšit Lucie Harcubová, Tereza Sasýnová, Eliška Kocourková, Tereza Melecká, Tereza Chlostová, Patricie Macková, Tereza Koželuhová, Kristýna Abrahamová, Karolína Stará, Kateřina Krásová (na snímku), Michaela Fabiánková, Iveta Poslední a Blanka Marešová.

Všech třináct donominovaných hráček jsou amatérky.

Jinak to ani být nemohlo. Klára Spilková totiž na turnaji startovat nebude, i když jí vypadl z kalendáře turnaj LET v Turecku, který s akcí na Casa Sereně kolidoval. A zbylé tři české profesionálky Lucie Hinnerová, Šideri Váňová a Eva Koželuhová získaly kartu  v první vlně nominace.

V té se, co se týče amatérek, dostalo také na Karolínu Vlčkovou, Kristýnu Frýdlovou, Kateřinu Dolečkovou, Marii a Františku Luňáčkovy, Janu Melichovou, Sarah Hricíkovou, Gabrielu Robertu Vítů, Hanu Ryškovou a Adélu Cejnarovou. Celkem je tak nyní nominováno 26 Češek.

Turnaje se nezúčastní Sára Kousková, která v květnu skončila na děleném 14. místě na turnaji série LET Access ve Švýcarsku. Bude totiž hrát na prestižím turnaji Annika Invitational, kde půjde o body do kvalifikace pro juniorský Solheim Cupu, kterou má Kousková skvěle rozehranou. Jistá je už nyní také absence Kateřiny Vlašínové, která bude ještě v Americe.

Foxconn Czech Ladies Challenge, hraný o prize money 40 000 eur, bude zahájen v úterý  20. června turnajem Pro-Am. Středa 21. června je vyhrazena tréninkovým kolům. První turnajové kolo se odehraje ve čtvrtek 22. června, následuje druhé kolo s cutem v pátek 23. června a finále se slavnostním vyhlášením výsledků je na programu v sobotu 24. června.

Aktuální seznam přihlášených hráček naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení