Obrovská škoda! Mrůzkovi na ET utekl cut, který už měl v kapse

Filip Mrůzek

Tohle je pešek! Filip Mrůzek měl fantasticky rozehrané 2. kolo turnaje European Tour v Rakousku a v jednu chvíli útočil na TOP 20. Jenže druhá polovina se mu nepovedla a o všechny rány, které do té doby nahrál, přišel. Cut nakonec nedal kvůli bogey na poslední jamce.

Mrůzek skvěle rozehrál na Lyoness Open i první kolo, když byl chvíli dvě rány pod parem. Poté ale začal chybovat a došel za 75 ran (+3). To ale nebylo nic proti tomu, co na hřišti Diamond Country Clubu prožil v pátek.

Od začátku dne bylo patrné, že to hráči nebudou mít jednoduché. Zatímco po prvním kole byl projektovaný cut v paru, v tom druhém se velmi rychle posunul na +1 s reálnými vyhlídkami na to, že by klidně mohl být plus dva.

To ale bylo skóre, které Mrůzka dlouho vůbec nezajímalo.

Skvělou hrou totiž ránu po ráně vylepšoval své skóre, když se díky berdíkům na jamkách 10, 13, 15 a 16 dostal na výsledek -1. K druhému letošnímu cutu na European Tour stačilo zvládnout druhou devítku.

Jenže to se 25letému českému profíkovi nepodařilo. Znejistění přišlo hned na pětiparové jedničce, kde zahrál bogey. To samé přitom předvedl i na druhém pětiparu první devítky čtyřce a problém byl na světě.

Nervozita najednou začala Mrůzkovi svazovat hole a dostavily se další chyby. Ta na šestce už byla kritická, ale nikoliv klíčová, skóre +2 by stále na cut stačilo. Jenže bogey na závěrečné devítce znamenalo konec.

Mrůzek kvůli němu došel pouze v paru a celkové skóre bylo stejné, jako na začátku dne. Plus tři. V jednu chvíli ještě zableskla naděje, že by i to mohlo stačit na cut, nakonec ale hráč Relmostu obsadil dělenou 67. příčku. A cutem postupovalo jen pětašedesát nejlepších...

Na turnaji startovali ještě Petrové Gál a Dědek junior, to ale s cutem ani nekoketovali. Gál dohrál na plus sedmi, Dědek na plus třinácti.

Průběžné výsledky turnaje European Tour naleznete zde.

České Waterloo neodvráceno

V tomto týdnu se nedařilo českým hráčům ani na turnaji Challenge Tour v Belgii. Jejich výkony jako by symbolizovaly místo, kde se hrálo - Waterloo.

Jan Cafourek nenavázal na cut z Kunětické Hory a po kolech za 77 a 73 ran skončil na výsledku +6, hluboko mezi poraženými. Daniel Suchan je pak se šestnácti ranami nad par dokonce beznadějně poslední.

Nejlépe z československé výpravy tak dopadl Slovák Peter Valášek, který v jednu chvíli dokonce útočil na cut, po nepovedené druhé devítce ale zahrál v pátek stejně jako ve čtvrtek za 73 ran (+1), celkově tedy plus dva. Ján Friesz dohrál o sedm ran hůře.

Průběžné výsledky turnaje Challenge Tour naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení