Woods se přiznal k užití Xanaxu, léku proti úzkosti

Tiger Woods

Při nedávném zatčení za řízení pod vlivem byl Tiger Woods údajně pod vlivem léku Xanax. Vyplývá to z neupravené policejní zprávy, kterou v pátek zveřejnil zámořský Golf Channel.

Redakce si nově vyžádala původní neupravenou policejní zprávu, ve které je podrobný popis Woodsova zatčení a vyšetření, které na místě provedl policejní důstojník Christopher Flandry.

"Zeptal jsem se Woodse, jestli užil nějaké léky, a odpověděl mi, že Xanax," zapsal Flandry. Podle něj tuto informaci Woods zopakoval ještě při testu střízlivosti, který byl pozitivní.

Po příjezdu na lékařské testy však Woods Xanax nezmínil. Uvedl, že užil Soloxex, Torix, Vioxx a Vicodin.

Xanax je benzodiazepin předepisovaný k léčbě úzkosti a deprese. Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv uvádí, že v kombinaci s opioidem, jako je Vicodin, může vést k "útlumu, respirační depresi, kómatu a smrti".

Toxikologická zpráva Jupiterského policejního okrsku ještě nebyla zveřejněna. Dechová zkouška však na místě vyloučila užití alkoholu.

Woods byl kontrolován nad ránem 29. května. Policie ho našla, jak spí ve svém mercedesu na volantu a nevěděl, kde je, zatímco měl spuštěný motor a zapnutá výstražná světla. Později uvedl v prohlášení, že měl neočekávanou reakci na předepsané léky.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení