Z Číny mezi celebrity. Jak Korejec Wang ohromil svět

Jeunghun Wang

Legendy zatím nedožene, na probíhajícím Irish Open neprošel cutem, přesto Korejec Jeunghun Wang ohromil golfový svět. Ve dvaceti letech se stal nejmladším golfistou, kterému se povedlo zvítězit na dvou turnajích European Tour v řadě.

Když Jeunghun Wang přicházel na Mauriciu na odpaliště šestnácté jamky, chtěl hlavně v klidu dohrát turnaj. O vítězství nepřemýšlel. Jak by mohl? Vždyť na vedoucího Bangladéšana Siddikura Rahmana ztrácel tři rány.

"Myslel jsem si, že nemám šanci. Zkazil jsem tolik puttů,“ pronesl.

Dvacetiletý rodák ze Soulu věděl, kde má rezervy. Vždyť ještě před dvěma lety brázdil hřiště na čínské PGA Tour. Až konci roku 2014 si v Hong Kongu poprvé zkusil atmosféru evropské túry.

Hned na první dobrou si sice zahrál víkendová kola a nezklamal ani na dalších turnajích, nejlepší desítka mu ale dlouho unikala. Zlom přišel letos. A vzal to hopem. V Indii skončil v březnu ještě těsně druhý, na turnaji v Maroku už ale slavil.  Dramatické play-off se Španělem Elvírou vyneslo Wangovi premiérový triumf na European Tour.

Sestřih dramatického závěru turnaje ET na Mauriciu 

"Myslím, že dneska neusnu,“ smál se, když ještě plný emocí přebíral svoji první trofej na prestižním okruhu. Tak moc byl nadšený. A to ještě netušil, co mu přichystají čtyři dny na Mauriciu. Ten malý ostrov v Indickém oceánu ho měl zapsat ho do historie.

Kolapsem do dějin

I tady mu osud vymyslel dramatickou zápletku. Jeho skóre se den ode dne zhoršovalo, na úvod zahrál v resortu Four Season 69 ran. Co kolo pak přidával ránu. Finálový den šel za 72. Jenže ostatní na tom byli ještě hůř, až nakonec zůstali s Rahmanem jediní, kteří měli skóre pod parem hřiště.

Snad beznadějná situace, kdy ztrácel zmíněné tři rány, konečně vnesla na Wangovy ruce tolik potřebný klid. Zlepšil hru na greenech, přálo mu štěstí. Zato Rahman zkolaboval. O dvě rány přišel po double bogey na šestnáctce, zaváhal i na další jamce. Wang vycítil šanci, na závěrečném greenu proměnil putt na birdie a propukl v jásot.


"Jsem tak vzrušený. Vyhrál jsem podruhé za sebou, vůbec tomu nemůžu uvěřit. Doufám, že vyhraju i potřetí,“ zářil krátce po senzačním zvratu, který mu vynesl zápis do historie, a těšil se na jeden z nejočekávanějších turnajů celé série.

Věděl, že na Irish Open přijedou golfové celebrity McIlroy nebo vítěz letošního Masters Willett. A kdyby tam zvítězil… Proboha! Ještě mu není 21 a už by se mohl měřit s Nickem Faldem nebo Sevem Ballesterosem, kteří jako jediní dokázali vyhrát na European Tour třikrát po sobě.

"Necítím žádný tlak, ale zkusím to," napsal ve středu na twitter. Wangův sen sice skončil už v pátek, kdy neprošel cutem, výraznou stopu přesto zanechal. Budoucnost má před sebou. A třeba v ní dosáhne i na ten báječný „hattrick“.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení