OBRAZEM: Brutální roughy a bunkery na US Open v Erin Hills

celá fotogalerie (15) » Erin Hills

Je to tady, zase po roce. Golfový boj o přežití, to je každoročně druhý major sezony, US Open. Letos přitom hráče nestraší nejvíce tvrdé greeny, ale naprosto šílený heavy rough a potom záludné bunkery.

To všechno Erin Hills, kde se letošní v pořadí už 117. US Open koná, nabízí. Někteří hráči doslova nevěří tomu, co na ně od čtvrtka čeká. A je jedno, jestli se jedná o hustou kostřava, která roste nad kolena, nebo neřešitelné situace v bunkerech.

Písečné překážky totiž na hřišti ve Wisconsinu postrádají tradiční oválné tvary a jejich okraje jsou nepravidelné. To by ještě tak nevadilo, i když některá místa pod hranou jsou "libová". Nejhorší jsou však pozice tam, kde se bunkery zužují doslova na pár desítek centimetrů.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (15)

Jakmile vám zde skončí míček, jste v obrovských problémech. Nejen že prakticky nejde hrát směrem k jamce, ale občas je těžké hledat i místo, kam byste se pouze vyhráli.

Ve vysokém roughu pak hráči nebudou hledat místo, kam hrát, ale budou pátrat po míčcích. Ty totiž vysoká kostřava polyká bez zeptání a pouze najít míček je někdy nadlidský úkon. I kvůli tomu byly některá místa na poslední chvíli posekaná.

Přesto na hřišti zbyla spousta ploch, kam když pošlete svůj nepřesný drive nebo durhou ránu do greenu, můžete začít počítat rány navíc. Protože i když míček najdete, ještě nemáte zaručeno, že ho dokážete vyhrát ven.

Ano, je zde US Open. Major, kde dojít v paru často znamená vítězství.

Fotky vysokých roughů a těžkých bunkerů v Erin Hills zde

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení