McIlroy: Když netrefíte fairway, měli byste jet domů

Rory McIlroy

Zatímco jedni si na obtížnost roughů v Erin Hills stěžují a dokonce si vynutili jejich částečné posekání, Rory McIlroy má názor jiný. A ty, kteří se s hřištěm pro letošní US Open nedokáží (psychicky) vyrovnat, by nejradši poslal domů. Sám se přitom cítí zdravý.

Největším tématem druhého majoru sezony jsou roughy. Konkrétně heavy rough z kostřavy, který jsou opravdu brutální, což na videu ukázal Kevin Na. Nejen kvůli jeho nářku lidé z USGA v úterý některá místa vysekali.

Rory McIlroy ale celé hysterii příliš nerozumí. I kvůli tomu, že fairwaye jsou na hřišti skutečně široké.

"Od roughu k roughu je to 60 yardů (55 metrů). Máte zde 156 nejlepších hráčů na světě. Když nedokážete trefit takovou dálnici, měli byste se raději zabalit a jet domů," vzkázal druhý hráč světa a opět potvrdil, že často říká, co si myslí. Bez zbytečného okecávání.

A pokračoval: "Tohle jsou ty nejširší fairwaye, na kterých jsme kdy US Open hráli. S první a druhou sečí to máte dalších 10 yardů. Takže to je od 50 do 60 yardů, do kterých se máte trefit. Nevím, o čem se bavíme."

Na druhou stranu je hřiště Erin Hills se 7741 yardy (7078 metrů) nejdelším, na jakém se kdy US Open hrálo. A tak se není čemu divit, že některé hráče hustota roughů ve spojení s hodně ošklivými bunkery vyděsila.

Pokud by mělo McIlroye něco strašit, bylo by to něco jiného. Jeho zdraví. Na US Open se totiž ukáže po několikatýdenní pauze, když se mu vrátily potíže spojené s únavovou zlomeninou žeber, která ho vyřadila ze hry na skoro dva měsíce už začátkem roku.

Momentálně je ale prý vše v pořádku.

"Můj švih nyní absolutně nic nelimituje," řekl v úterý novinářům na tiskové konferenci. Zároveň ale přiznal, že na drivingu odpálí raději místo pěti košíků míčků jen dva. "Není to ale o tom, že bych nemohl odpalovat míčky. Jde jen o to, kolikrát ten pohyb zopakuji," dodal.

Kvůli zdravotním problémům musel v posledních týdnech vynechat velké akce, jako jsou BMW PGA Championship nebo The Memorial. Vysloužil si za to třeba i kritiku od Jacka Nicklause, podle kterého se hráči v dnešní době více omlouvají z turnajů.

US Open už si ale McIlroy utéct nenechal a pokusí se ho vyhrát podruhé v kariéře. Poprvé se radoval v roce 2011 v Congressionalu.

V tomto týdnu pak má poprvé kompletně všechny hole v bagu od společnosti TaylorMade, jejíž je novou tváří. Jako poslední zařadil po důkladném testování putter Spider Tour Red. "Vyšel z toho jasně nejlépe ze všech," zhodnotil bývalý uživatel putterů Scotty Cameron.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení