Jednonohý golfista žije svůj sen. Na Challenge Tour chce cut

Manuel De Los Santos

Pro spousty hráčů je Challenge Tour jen cestou nahoru. Cut považují za nutnost, nikoliv cíl. Jenže Manuel De Los Santos není obyčejným golfistou. Už jen účast na Hauts de France Golf Open, kde může soupeřit s mnoha mladými talenty, je pro něj velká věc. V roce 2003 totiž přišel o nohu.

Stalo se tak při dopravní nehodě v roce 2003. V té době byl osmnáctiletý Manuel hráčem baseballu, a to ne tak ledajakým. Měl již podepsanou smlouvu s Toronto Blue Jays v Major League Baseball, což je snem všech kluků z Dominikánské republiky, odkud pochází.

Jenže všechny sny vzaly před 14 lety za své.

De Los Santos měl před sebou najednou velmi nejistou budoucnost, dokud mu jeho žena Elena nepustila film The Legend of Bagger Vance režiséra Roberta Redforda o jednom velkém sportovním návratu ke golfu.

Film mu natolik učaroval, že se druhý den vydal na driving range. O pět let později hrál Alfred Dunhill Championship s handicapem 3.

Ve čtvrtek nastoupil Manuel ve 33 letech ke svému prvnímu turnaji na Challenge Tour. Když už se za tak krátký čas dostal tak daleko, chce De Los Santos využít maximálně své příležitosti.

"Mám hru na to udělat cut. V posledním roce jsem se přestal zabývat technikou a mám pocit, že mi to opravdu pomohlo," uvedl jednonohý hráč, který nepoužívá při golfu protézu a mezi ranami se pohybuje o berlích.

"Před několika lety jsem strávil asi 20 minut s Tigerem Woods na JP McMannus Pro-AM, kde mi řekl, že se nemám bát, když švihám. Od té doby myslím jinak, mám svou techniku a hraji mnohem lépe," prozradil De Los Santos, kdo ho přiměl změnit myšlení.

"Nyní mám dobrý systém hry, takže hraju rád na všech hřištích. Golf je obtížná hra a občas zapomínám na to, proč ji hraji, ale nyní už jsem klidnější, a když udělám chybu, myslím na to, jak moc tu hru miluji."

"Golf mi změnil život. Já i moji postižení přátelé musíme bojovat, proto je pro mě možnost hrát golf na takto vysoké úrovní velká věc. Víra je zásadní věc v životě. Musíte si věřit bez ohledu na to, co se vám stalo. Víte, kdy jste se narodili, ale nikdy nevíte, kdy přijde konec, takže musíte neustále bojovat za všechno," sdělil De Los Santos.

"Tento týden to bude obtížné, ale vždycky můžu na vteřinu zavřít oči, a pak je znovu otevřít a zjistit, že jsem se opravdu dostal takhle daleko. Před 12 lety jsem ležel a nikdy jsem si nemyslel, že budu hrát golf s jednou nohou. Teď budu hrát Challenge Tour, je to úžasné," dovyprávěl De Los Santos svůj příběh, který zdaleka nekončí.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení