VIDEO: Senzačním puttem k rekordnímu skóre US Open

Justin Thomas

Justin Thomas hrál v sobotu v Erin Hills nadpozemský golf, který korunoval rekordním skóre US Open vůči paru. Nikdo v historii druhého majoru sezony devět ran pod par v jednom kole nezahrál. Vše přitom odstartoval neuvěřitelný putt do birdie na páté jamce.

Do té doby nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl Thomas zapsat do historie. Do 3. kola sice vstoupil dvěma birdie na úvodních dvou jamkách, poté ho ale srazilo bogey na čtyřce. Po ní tak byl jen jednu ránu pod par.

Když poté na čtyřparové pětce skončil druhou ranou těsně u greenu, zdálo se, že nic lepšího než par není možné kvůli breakům na greenu zahrát. Jenže Thomas vymyslel prvotřídní ránu.

Míček po ní, k překvapení všech, i jeho, skončil v jamce.

Mladý Američan se díky tomu dostal do pohody, kterou dokumentoval třemi birdie na závěr úvodní devítky. A i když do té druhé vstoupil svým druhým bogey dne, díky dalším třem berdíkům a eaglu na závěrečné jamce dosáhl na rekordní výsledek 63 ran (-9).

Před finálovým kolem se díky tomu posunul se skóre -11 na dělené druhé místo, když na vedoucího Briana Harmana ztrácí jedinou ránu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení