Miller znevažuje Thomasův rekord: Vždyť fairwaye mají 50 yardů

Johnny Miller

Zatímco celý golfový svět žasne nad rekordním kolem Justina Thomase na US Open, ten, který byl překonán, to nemůže zdá se překousnout. Nebo jak jinak si vysvětlit slova Johnnyho Millera na adresu Thomasových sobotních devíti ran pod par?

Thomas zahrál třetí kolo v Erin Hills za 63 ran (-9), což je nejlepší výsledek na jedno kolo vůči paru v historii turnaje. Dosud bylo rekordním výsledkem 63 ran Millera, který však v Oakmontu v roce 1973 hrál na hřišti s parem 71. Bylo to tedy osm ran pod par.

"Neubírám nic z devíti ran pod par - devět ran pod par je neskutečných společně s tlakem na US Open. Nastavení hřiště ale není takové, jako obvykle," neodpustil si rýpnutí dvojnásobný major šampion, který je aktuálně komentátorem pro zámořský Golf Channel.

A hned svou myšlenku dovysvětlil: "Vypadá to spíše jako nastavení pro turnaj PGA Tour. Jsou zde 50yardové fairwaye. Nevím, kde jsou dny, kdy jsme hráli na fairwayích širokých 24 až 29 yardů. Je zajímavé sledovat, co USGA dělá s US Open, které asi má být lehčí než v minulosti."

Sám Miller pak čekal, že jeho rekord jednou bude překonán. A vlastně prý ani nebyl překvapený z toho, že to trvalo tak dlouho.

"Bylo jasné, že bude překonán, a nejpravděpodobnější bylo, že bude překonán na hřišti s parem 72, kde jsou čtyři pětipary. To opravdu pomáhá. Nastavení hřiště a déšť, to je perfektní pro útok na dobrý výsledek," dodal Miller, podle kterého je hřiště pro letošní US Open jednoduše příliš lehce nastavené.

Statistiky mu dávají za pravdu. Zatímco od roku 2011 do loňska bylo pod parem po třech odehraných kolech dohromady jen 43 hráčů, jen letos se jich do červených čísel dostalo před finálovým kolem dvaačtyřicet. Millerova hořkost se tak sice dá pochopit, ale to nic nemění na tom, že ho Thomas z historických tabulek vymazal.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení