Fowler si pro major opět nedošel, přesto je pozitivní

Rickie Fowler

Kdyby vám někdo před dvěma lety řekl, že následujících sedm vítězů majorů se bude na turnajích velké čtyřky radovat vždy ve své kariéře poprvé, asi byste nepochybovali, že mezi vyvolenými bude Rickie Fowler. Jenže není. Své čekání neukončil ani v neděli v Erin Hills.

Měl to přitom rozehrané parádně. Po prvním kole vedl a před finálovým ztrácel na pátém místě jen dvě rány. Když poté proměnil dlouhý birdie putt hned na úvod finálového kola, zdálo se, že přišel Den F.

Bylo to ale pouze zdání.

Fowler se postupem času více zachraňoval než útočil z vyložených pozic na birdie. A v rozhodujících chvílích ho vždy srazilo bogey, které zvýšilo rozdíl mezi ním a všem unikajícím Brooksem Koepkou.

První ztráta přišla na pětce, jako klíčová se ale ukázala dvě bogey na druhé devítce (12, 15), která definitivně vzala Fowlerovi vítr z plachet. Místo závěrečného útoku přišlo pohoršení, birdie na osmnáctce znamenalo alespoň kolo v paru a dělené páté místo (-10).

Šest ran za vítězným Koepkou.

"Nevidím zde ale žádná reálná negativa. Přál bych si, abych si vytvořil více šanci a dal o něco více birdie," zhodnotil finálové kolo celkem pozitivně Fowler, který byl spokojený hlavně s úvodními jamkami.

Příliš z nich ale nevytěžil: "Dobře jsem švihal. A jak už jsem řekl, zahrál jsem birdie na první jamce, měl krátký putt na druhé a zahrál skvělý par na třetí. A další dobrý putt přišel na čtyřce. Cítil jsem, že jsem do kola vstoupil lehce, bylo to dobré."

Jenže poté se něco pokazilo. Když nebereme berdíky na první a poslední jamce, připsal si Fowler birdie už pouze na skórovací pětiparové sedmičce. To by bylo málo, i kdyby 28letý Američan nechyboval.

Měřítko úspěchu

"Samozřejmě, nepřipravil jsem si tolik dobrých pozic, jako Brooks. Bylo ale pořád skvělé vidět ho hrát dobře," připomněl Fowler svou přejícnost vůči ostatním hráčům.

A i když musí na své premiérové vítězství na majoru čekat dál, přestože už šestkrát skončil v elitní pětce, na první pohled si z toho příliš těžkou hlavu nedělá. Jako by si záměrně nechtěl vytvořit blok, jaký už třeba musí mít Phil Mickelson právě z US Open, na kterém skončil už šestkrát druhý.

"Mám pocit, že golf hraji na té nejvyšší úrovni. Pokud se na negativa zaměříte až příliš, můžete se na nich zaseknout napořád," odhalil svou filosofii ohledně toho, jak zůstat pozitivní i v třeba na první pohled těžkých golfových časech.

Sám Fowler si je ale nepřipouští: "Úspěch můžete měřit různými způsoby. Nikoliv pouze vítězstvími, už jen proto, že těch tolik nepřijde. Vždyť Tiger měl nejlepší úspěšnost vítězství na třiceti procentech a vy se se štěstím přiblížíte deseti."

"Měli byste si říci - hele, je to major. A my jsme hráli celý týden dobře."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení