Zúčtování s Erin Hills. Chceme těžké US Open, volají někteří

US Open

Nové dějiště US Open ve Wisconsinu vzbudilo rozporuplné reakce. Erin Hills u některých hráčů uspělo, jiní volají po návratu k tradicím. Pravdou je, že ačkoliv zejména kvůli roughům budilo hřiště původně hrůzu, nakonec na něm padaly rekordy.

Ano, roughy zůstaly i po jejich částečném posekání kolem některých jamek stále téměř nehratelné, problém však byl v nezvykle širokých fairwayích. Trefit je tak nebyl problém.

Justin Thomas tu zahrál ve třetím kole 63 ran a skórem -9 stanovil nový rekord vůči paru na US Open. Celkový výsledek -16 vítěze Brookse Koepky je zase vyrovnáním nejnižšího skóre na US Open v historii.

Pod parem skončilo 31 hráčů, což je také nový rekord. Nebyl mezi nimi Shane Lowery, přesto svým hlasem vévodí těm, kteří volají po návratu k maximálně těžkému šampionátu, jak sám říká k „masakru“.

"Nehrál jsem, jak by si představoval,“ řekl loni druhý muž z Oakmontu. Rád bych viděl hřiště těžší, tvrdší rychlejší," uvedl Ir, kterému se to nejspíš splní už za rok v Shinnecock Hill a určitě napřesrok v Pebble Beach.

"Kdybychom hráli ve větru jako byl v neděli na těžkém hřišti, stal by se z toho masakr. Ale to já mám rád," uvedl Lowry, který předloni vyhrál WGC-Bridgestone Invitational.

"Toto nebylo mé oblíbené místo pro US Open. Dávám přednost tomu, když se hraje na tradičních hřištích. Dvě hřiště hraná v posledních třech letecvh nejsou tak dobrá, jako Shinnecock, Winget Foot Oakmont a Congressional. Vpříštích letech nás ale čeká klasika, takže se mám na co těšit," uvedl Lee Westwood, v Erin Hills dělený 55.

"Byl bych rád, kdyby se udělaly některé změny. Roughy mohla být řidší a fairwaye užší tak, aby bylo složitější je zasáhnout," přál si Steve Stricker.

Naopak nestěžoval si vítěz, ale i někteří favorité, kteří letos vyhořeli.

Bylo to jako bombardování. Fairwaye byly hodně štědré. To bylo moje velké plus, protože jsem spíš ranař. Na pětiparech jsem většinou ani nepotřeboval driver, abych se dostal na green,“ komentoval Brooks Koepka.

"Hřiště je opravdu skvělé. Jsem jeho velký fanoušek. Je to skvělé, skvělé golfové hřiště," zdůrazňoval Rory McIlroy, který před US Open prohlašoval, že kdo na Erin Hills netrefí fairwaye, může se sbalit a jet domů. Pak neprošel cutem a… ano, sbalil se a jel domů.

"Hřiště má sice dlouhé a husté roughy, ale nechá vás hrát. Umožní vám být agresivní a hrát birdie. Není to pro US Open typické, ale to hřiště jsem si oblíbil," uvedl vítěz US Open z roku 2011.

Podobně mluvila i světová jednička Dustin Johnson. Další hvězda, co neprošla cutem, problém nevidí v hřišti. "Opravdu ho mám rád. Pro mě bylo nastavené vážně ideálně, ale trápil jsem se na greenech, to je jednoduché," uvedl.

Trefně to shrnula největší hvězda letošního Czech Masters. "Bylo by to skvělé se sub-air systémem, který dělá greeny tvrdší. Když dáte -9 jako Justin Thomas, říkáte si, jsou ti hráči tak dobří, nebo hřiště tak lehké? Myslím, že to byla kombinace obojího," komentoval Erin Hill Martin Kaymer.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení