Na Černém Mostě vede Lieser. Stíhají ho Mrůzek s Kořínkem

Ondřej Lieser

Třetí turnaj Czech PGA Tour v sezoně 2017 vede v jeho polovině Ondřej Lieser. V prvním kole Golf Resort Black Bridge Trophy zahrál -5, což mu stačilo na nejtěsnější vedení před dvojicí Filip Mrůzek a Aleš Kořínek.

O další ránu zpět je na děleném pátém místě Stanislav Matuš, který zahrál v prvním ze dvou kol turnaje 69 ran, stejně jako Slovák Peter Švajlen.

Lieser zapsal na Černém Mostě v Praze 67 ran a výrazně si tak vylepšil pocit oproti pátku, kdy v předchozím turnaji Czech PGA Tour skončil v Lázních Bohdaneč s šesti ranami nad par v poli poražených. To se navíc hrálo jen jednokolově.

Lieserova skórkarta byla po první devítce v Praze velmi pestrá. Zapsal do ní sice dabláče a jedno bogey, ale také tři berdíky a dokonce jeden eagle na pětiparové devítce.

Ve druhé polovině kola již nechyboval, naopak si vylepšil skóre ještě třemi birdie. O ránu do čela learedboardu ho katapultovaly odečty na třináctce, šestnáctce a sedmnáctce.

Vysokou úroveň hry ukázali i Filip Mrůzek s Alešem Kořínkem. Mrůzek vyhrál v pátek na Gasco LB Open v play off nad Matušem, a i v Praze pokračuje v kvalitních výkonech. Zahrál jediné bogey, tři berdíky a především stejně jako Lieser eagle na devítce.

Ani Kořínek nechtěl zůstat pozadu a jeho eagle přišel na sedmnáctce. Do té doby stihl zahrát pět birdie, ale také třikrát bogey.

Na rozdíl od Bohdanče se na Černém Mostě sešla mnohem početnější konkurence. Startovní listina je více než dvojnásobná, prize money o 100 000 vyšší. Z 300 000 korun si vítěz připíše do Order of Merit 50 000.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení