Na LETAS na Case jsou čtyři Češky v TOP 10, Frýdlová druhá

Kristýna Frýdlová

Parádně vstoupily české hráčky do turnaje LET Access Series na Casa Sereně. Po 1. kole turnaje Foxconn Czech Ladies Challenge z druhé nejvyšší evropské profesionální série jsou hned čtyři amatérky v elitní desítce, když Kristýna Frýdlová dokonce dělí druhé místo. Nejlepší domácí profesionálkou je na Casa Sereně zatím Šideri Váňová.

Turnaje LETAS pořádaného Českou golfovou federací se účastní celkem 26 českých hráček a spousta z nich to má rozehrané tak, že mohou pomýšlet na cut. A některé dokonce i na příčky nejvyšší.

Nejlépe z domácích golfistek začala Kristýna Frýdlová. Ta se sice po skvělém úvodu, když byla po sedmi jamkách už tři rány pod, vrátila pět jamek před koncem znovu na par, ale závěr jí vyšel naprosto famózně.

Nejprve se opět do červených čísel dostala díky birdie na pětce a další dva berdíky zaznamenala na svých závěrečných dvou jamkách osmičce a devítce. Skóre -3 stačí po prvním kole na dělené druhé místo.

"Startovala jsem z desáté jamky a už ze začátku se mi dařily rány do greenu, vytvářela jsem si šance ke skórování a díky spolupráci s kedíkem jsem putty úspěšně proměňovala," popsala nám úvod svého kola.

Radost jí pak udělalo také to, že se nevzdala po několika pokažených jamkách: "Jsem spokojená s tím, že jsem se po zahraných bogey vždy dokázala znovu nakopnout. A také se závěrem, který jsem měla i přes příšerné horko dobrý a končila jsem birdie, birdie."

Jen o ránu hůře na tom jsou další tři amatérky Hana Ryšková, Patricie Macková a Marie Luňáčková, které dělí osmou příčku. O ránu a devět míst hůře je na tom zatím nejlepší česká profesionálka Šideri Váňová.

Dobře rozehraný turnaj má také čerstvá profesionálka Karolína Vlčková (par, T27) a další amatérka Gabriela Roberta Vítů (+1, T43). Těsně pod hranicí cutu jsou po prvním kole Kateřina Krásová, Tereza Melecká a Lucie Hinnerová (všechny +2 a T58).

Ve hře o cut jsou pak v případě zlepšení i další české hráčky. Vedení po prvním kole drží Skotka Vikki Laing, která se dostala čtyři rány pod par.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení