Matušova odplata! Rozstřílel Čerňák a slaví titul

Stanislav Matuš

V minulém týdnu se ještě Stanislav Matuš musel sklonit před Filipem Mrůzkem na akci Czech PGA Tour v Lázních Bohdaneč, když prohrál až v play-off. V tomto týdnu ale na Černém Mostě za sebou nechal nejen Mrůzka, ale i zbytek startovního pole, a slaví druhý titul v sezoně.

Ten první přišel koncem května na Pro Golf Tour v rakouském St. Pölten, druhý nyní na Moneta Czech PGA Tour na pražském hřišti Black Bridge. To pak hráč Prague Golf Teamu ve čtvrtečním finálovém kole doslova rozstřílel, když zahrál jeho nový rekord 64 ran (-8).

Došel si pro něj čistou hrou s osmi birdie. Čtyři zahrál na úvodní devítce (4, 5, 6 a 9), další čtyři přidal na té druhé (11, 12, 13 a 16). To byla hra, na kterou nedokázal nikdo zareagovat.

Po prvním kole byl přitom Matuš až na děleném čtvrtém místě, když na vedoucího Ondřeje Liesera ztrácel dvě rány a na Filipa Mrůzka s Alešem Kořínkem na dělené druhé pozici jednu.

Nikdo z nich se ale Matušovu výsledku ani nepřiblížil.

Nejblíže byli nakonec Mrůzek s Kořínkem, kteří poté, co zahráli stejně v prvním kole, si to samé zopakovali i v kole druhém. Oba dva se dostali tři rány pod par a s celkovým skóre -7 zaostali za Matušem (-11) o čtyři rány.

Vedoucí muž po 1. kole Lieser ve čtvrtek par nepokořil. A to především kvůli trápení se na úvodní devítce, na které sice zahrál tři birdie, ale také dvě bogey a dokonce tripláč na čtyřparové pětce. Se čtyřmi ranami pod par skončil pátý, o ránu za čtvrtým Martinem Příhodou.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Jan Cafourek a Petr Gál ve čtvrtek rozehráli turnaj Challenge Tour v Dánsku. První kolo sice muselo být na dvě hodiny přerušeno kvůli bouřce, ale čeští hráči ho přesto coby účastníci dopoledních flightů stihli dohrát.

Více se dařilo Cafourkovi, který po třech birdie, jedno bogey a jednom dabláči došel v paru a v době dohrání mu patřilo dělené 40. místo. Dá se předpokládat, že před druhým kolem bude přesně kolem hranice cutu.

K té má mnohem dál Gál, který sice nezačal špatně a po čtyřech jamkách byl ránu pod par. Od té chvíle už ale pouze chyboval a triple bogey na závěrečné osmnáctce ho srazilo na konečné skóre 79 ran (+7).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení