Nová Amerika zarůstá. Skončí Bohemia Manor u soudu?

celá fotogalerie (14) » Bohemia Manor

Už tři týdny měl fungovat nový exkluzivní klub Bohemia Manor. Místo toho ale hřiště na Nové Americe, jak se jmenovalo ještě v únoru, zarůstá a resort chátrá. Golfisté, kteří přitom do konce února zaplatili své členské poplatky pro rok 2017, mají zatím smůlu. Hrát musí jinde a své peníze ještě neviděli. Nikdo totiž (nejen s nimi) nekomunikuje.

Bylo to velké haló. V posledních letech paběrkující golfový areál změnil koncem února z ničeho nic svou vlastnickou strukturu. A na papíře byly velké plány – klub s exkluzivními službami pro 300 vyvolených, kteří by platili 150 000 korun ročně. Jak to tak ale vypadá, skutek utekl.

Resort měl být do konce května zavřený kvůli přestavbě hřiště na "vyšší úroveň". Na internetu se ale v posledních týdnech objevilo několik snímků, které ukazují, že hřiště de facto mizí z povrchu zemského. Golfisté se tak na něj, pokud se nestane zázrak, nejspíše už nikdy nevrátí.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (14)

"Bylo to jako blesk z čistého nebe. I když Amerika se samozřejmě v posledních letech co se týče služeb zhoršovala a hráčů ubývalo," říká k nové vizi, která přišla začátkem března, člen klubu Vladimír Balcar.

Ten patří mezi ty, kteří ještě před "velkým třeskem" zaplatili své členské příspěvky na další sezonu. Jelikož ale od začátku tušil levou, okamžitě požadoval vrácení peněz zpět. Neúspěšně.

Ještě před koncem minulého roku zaplatil za své vlastní členství 12 500 korun a za syna, který je student, dalších pět tisíc. Dohromady to tak dělá zhruba 17 500 korun, které mu klub dluží. Kolik dalších golfistů je na tom podobně, nevíme, ale loni měl uvadající klub kolem čtyř set členů.

"Nejdřív jsem si myslel, že to je fór a někdo naboural jejich stránky. Dělám 32 let v reklamě a taková prezentace golfového klubu… Vždyť to byla práce na úrovní žáka prvního stupně. A to ještě špatného žáka," popisuje Balcar svůj úžas nad prezentací nového luxusního klubu. Ta zahrnovala i změnu webu Nové Ameriky na Bohemia Manor, který už ale dnes vůbec nefunguje, facebookový profil je pak neaktivní.

A neaktivní v komunikaci je také nový šéf klubu Matouš Spilka, který nahradil Stephana F. Friedreicha.

Video s fotkami z resortu

Ještě koncem března jsme se s ním sešli na hřišti u Jaroměře a zhruba hodinu si povídali, požadovanou autorizaci textu, který měl vyjít na našem webu, už ale nikdy neschválil. Velký rozhovor, ve kterém se mluvilo třeba o "návratu golfu o 10 let zpátky", tak nikdy nevyšel.

Stejnou zkušenost má také Vladimír Balcar: "Když se mi nikdo neozýval, vyrazil jsem na hřiště. A tam bylo úplně mrtvo, nikde ani človíčka. Tak, jak se na podzim skončilo – pokácené stromy a nařezané větve v půlce cesty – to tam je doteď. Je patrné, že od listopadu nikdo na nic nesáhl."

Potvrzují to i snímky hřiště, které si lidé sdílejí na sociálních sítích. Některé z nich naleznete v naší fotogalerii, ve které si sami můžete potvrdit, že na Nové Americe, tedy pardon, v Bohemia Manoru si letos rozhodně golf nezahrajete. A nejspíše už nikdy.

"Nechci si to nechat líbit. Nejde mi ani tak o ty peníze, ale nechci, aby ze mě někdo dělal blbce na podobné úrovni. Mluví o vrtulnících a nejsou schopní vrátit sedmnáct a půl tisíce. Mám připravené trestní oznámení na nové i staré vedení, které se synem podáme. Právník mi řekl, že čím více podpisů pod ním bude, tak tím lépe," nabádá Balcar lidi se stejnou zkušeností, aby se k němu připojili.

Sami jsme zvědaví, jak vše nakonec dopadne.

A nejde ani tak o samotné hřiště, jeho konec se zdá být definitivní. Zajímá nás, jak to bude s penězi, které klub vyinkasoval, i když podle všeho věděl, že za ně žádnou protislužbu nabízet nebude. A zda se vrátí ke svým majitelům, zdá se ošizeným golfistům.

Fotky zarůstajícího Bohemia Manoru zde

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení