Cut dalo na Casa Sereně 6 Češek, Vlčková v TOP 10

Karolína Vlčková

Celkem šest českých hráček prošlo cutem na Foxconn Czech Ladies Challenge. Turnaj ze série LET Access má před finálovým kolem na Casa Sereně nejlépe rozehraný čerstvá profesionálka Karolína Vlčková, která je se skóre -1 na děleném sedmém místě.

Vlčková, která opustila amatérský golf jen pár dní před turnajem, je navíc jedinou domácí profesionálkou, která si zahraje ve finále. Šideri Váňová, Lucie Hinnerová (obě +10) i Eva Koželuhová (+17) měly ke cutu (+5) daleko. 

Nejlepší česká amatérka uplynulého roku byla po prvním kole v paru, v tom druhém si to ale už zamířila do červených čísel. A vše podstatné stihla na úvodní devítce, na které zahrála tři birdie a jedno bogey.

V samotném závěru si sice ještě pohoršila o ránu na šestnáctce, ale i přes ztrátu se před závěrečným sobotním kolem udržela v elitní desítce. Na hráčky na děleném prvním místě ztrácí čtyři rány.

Zbylých pět českých hráček ve finálovém kole jsou amatérky.

Největším překvapením je pak zvládnutí cutu u teprve 16leté Patricie Mackové, která v pátek sice nenavázala na skvělé první kolo (69, -2), ale pohoršení o tři rány mrzet nemuselo.

S celkovým skóre +1 je totiž zatím stejně jako Kristýna Frýdlová a Hana Ryšková před sobotním finále na děleném 16. místě.

"Bylo to těžší než včera, ale bojovala jsem. Nepadaly tam putty, asi šest nebo sedm puttů objelo jamku. Foukalo, hřiště bylo po noční bouřce promáčené a na rozdíl od prvního kola jsem kolikrát ani nevěděla, kam mám hrát, tedy jestli vůbec stojím správně. Byla to větší práce, ale povedlo se," pochvalovala si po druhém kole.

Stejně jako Macková si ve 2. kole výsledkově pohoršily oproti prvnímu kolu i Frýdlová, Ryšková a Gabriela Roberta Vítů (+4, T34), všechny ale využily dobře rozehraného turnaje a cutem prošly s přehledem.

To poslední česká zástupkyně ve finálovém kole Kristýna Abrahámová musela zabrat. V pátek zahrála o tři rány lépe, než ve čtvrtek, a po kolech za 75 a 72 ran skončila přesně na hranici cutu.

Pro zbylých 20 Češek ve startovním poli turnaj končí po dvou kolech.

Ve vedení jsou po 36 odehraných jamkách Francouzky Lucie Andre, Agatha Sauzon a Rakušanka Nina Muehl, které se dostaly pět ran pod par.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení