VIDEO: Vycházející americká hvězda se prochází po Česku

Julian Suri

Julian Suri je nadějný Američan, který nezadržitelně míří na European Tour. Českým fanouškům je dobře známý jako vítěz z Kunětické Hory, kde se vyšvihnul do čela Road To Oman. Nedaleko od Kuňky v Hradci Králové se potkal se štábem Challenge Tour a vzniklo toto video.

Suri je potomek indického otce a mexické matky. Pochází z New Yorku, ale bydlí na Floridě, kde na Bartram Trail High School začal lámat nejen školní, ale i státní rekordy ve své kategorii. Pokračoval v tom i na vysoké škole na slavné Duke University v Severní Karolíně.

Po přestupu k profesionálům však v USA nepokračoval jeho vzestup tak rychle, jak si Suri představoval, a tak jel v roce 2016 oprášit svůj talent do Evropy, která se pro mnoho Američanů v posledních letech stala cestou, jak se později vrátit domů na mnohem vyšší úrovni.

Chcete příklad? Brooks Koepka… V roce 2013 sedmý na D+D REAL Czech Challege, kde na Kuňce zahrál dodnes platný rekord hřiště. A současnost? Koepka jako čerstvý vítěz US Open.

Suri má dost talentu, aby jeho cestu napodobil.

V 26 letech na to má stále ideální věk. Českým vítězstvím se dostal do čela Road to Oman a je velmi pravděpodobné, že příští sezonu už ho budeme vídat hrát o patro výš na European Tour.

"Nikdy jsem se nebál dělat něco jinak než ostatní. Moji rodiče a známí z Ameriky ode mě dostávají každý týden vzkazy odjinud. Říkají mi, že nemohou uvěřit tomu, co dělám. Ale je to skvělé a hodně mi to pomáhá posouvat se jako osobnost. Golf je golf a tohle je skvělá cesta, jak ho dělat," řekl Suri o své evropské misi.

Mimochodem Suri byl na Kuňce v Česku poprvé, ale nemuselo by se jednat o jeho poslední návštěvu. Vzhledem k tomu, že sbírá prize money především na Challenge Tour, je velmi pravděpodobné, že přijede i za pár dní na Zbraslav na Prague Golf Challenge.

Jestli si tenhle sympatický Američan získal vaši oblibu, stejně jako si ji získal u nás, přijďte ho za necelé dva týdny podpořit osobně. Určitě bude opět patřit mezi velké favority.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení