Cafourek došel opět v paru, ke cutu mu chyběly 2 rány

Jan Cafourek

Dojít v paru na Challenge Tour na úspěch nestačí. Opět se o tom přesvědčil Jan Cafourek, který obešel na Made in Denmark Challenge v paru úvodní dvě kola a skončil mezi poraženými, tedy vyřazenými. Na postup do víkendu by potřeboval zahrát o dvě rány lépe.

Zatímco v prvním kole Cafourkovi pokazilo skórkartu double bogey na pětiparové pětce, a právě to bylo hlavním důvodem, proč došel v paru, ve druhém byla jeho hra vyrovnanější. Bohužel maximálně vyrovnaná. K deseti parům přidal 4 birdie a stejný počet bogey.

V jednu chvíli to přitom vypadalo, že by se hráč Relmostu mohl do víkendových kol podívat. Po birdie na jedničce sice zahrál dvě bogey v řadě na jamkách šest a sedm, pak si ale připsal tři berdíky na čtyřech jamkách (9, 11, 12) a najednou byl nad hranicí cutu.

Bohužel se nad ní do konce druhého kola neudržel.

Osudnými se mu staly dva čtyřpary, konkrétně jamky patnáct a šestnáct. Na obou zaznamenal bogey a pohoršil si na par jak pro kolo, tak v celém turnaji. V leaderboardu obsadil dělenou 75. příčku.

Už po prvním kole měl ke cutu daleko druhý Čech na turnaji Petr Gál, který si sice v pátek oproti čtvrtku polepšil o tři rány, ale s celkovým skóre +11 skončil na děleném 145. místě.

Slovák Peter Valášek dopadl jen o dvě rány a šest míst lépe.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení