Na Casa Sereně hořelo! Finále LETAS bylo zrušeno

celá fotogalerie (30) » Casa Serena

Mělo to být velké finále prvního ročníku turnaje Foxconn Czech Ladies Challenge, místo něho ale na Casa Sereně počítají naštěstí pouze finanční a materiální ztráty. Požár klubovny ze sobotního rána zrušil finálové kolo, ve kterém mělo nastoupit také šest Češek.

Na hřiště se ale podívalo jen vedoucí trio po 2. kole, tedy Francouzky Lucie Andre, Agatha Sauzon a Rakušanka Nina Muehl. Ty si to v play-off na tři jamky rozdaly o titul, jinak platí výsledky po kole druhém. Vyhrála Andre.

"V garáži, kde je zároveň sklad bagů, zůstal podle všeho, zatím neoficiálně, jeden vozík, který se ještě dobíjel. Asi nastal zkrat a začalo hořet. Bylo to hodně rychlé," řekl nám mluvčí turnaje Čeněk Lorenc.

Přímo na místě se hasilo zhruba deseti hasícími přístroji a do čtvrt hodiny dorazili na místo hasiči. Ti dostali vše rychle pod kontrolu a oheň uhasili. Ten už ale přesto dokázal napáchat především na budově výrazné škody.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (30)

"Naštěstí bagy hráček byly pouze očouzené a některé mokré. Nikomu tak nevznikla materiální škoda na holích," dodal Lorenc s tím, že hodiny na klubovně se zastavily chvíli po čtvrt na osm. V té době pravděpodobně požár vypukl.

Výrazné škody ale utrpěla klubovna, ve které vyhořela elektřina a zasaženy byly také rozvody vody. To byl hlavní důvod, proč musel být turnaj předčasně, pokud nepočítáme play-off, ukončen. Hráčky se neměly kde najíst a vlastně ani neměly kam jít na záchod.

O pokračování turnaje se přitom podle Lorence v prvotních myšlenkách uvažovalo: "Hráčky ale mají domluvené transfery, většinou z Prahy, takže nebylo možné jim takto masivně přebookovat spoje. Chvíli se zvažovalo, že by se začalo v poledne ze dvou odpališť, nebo třeba i canon startem, ale stejně by se to nestihlo, protože se počítalo že turnaj bude končit kolem třetí, s vyhlášením nejpozději ve čtyři."

Co se týče výsledků a s nimi spojených odměn, na těch se nic měnit nebude. Stejně jako v případě, když třeba turnaj zkrátí nepříznivé počasí, i zde všechno platí. Požár klubovny je ale výrazně netradičním důvodem předčasného konce turnaje.

První prize money v životě si tak připíše také čerstvá profesionálka Karolína Vlčková, která tak na turnaji obsadila dělené sedmé místo. Zbylých pět českých amatérek ale bohužel přišlo o další zkušenost, které jim finálové kolo mohlo nabídnout.

Fotky požáru na Casa Sereně zde

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení