Reakce Češek i hráček LETAS na požár na Casa Sereně

Foxconn Czech Ladies Challenge

Těšily se na vyvrcholení premiérového ročníku Foxconn Czech Ladies Challenge, místo toho musela většina z nich pouze sledovat, jak požár předčasně ukončuje turnaj série LETAS na Casa Sereně.

Na hřiště se v sobotu dostaly pouze tři nejlepší hráčky po druhém kole, mezi kterými se muselo rozhodnout o tom, kdo vyhraje. Tříjamkové play-off na jamkách 9, 10 a 18 zvládla nejlépe Francouzka Lucie Andre.

Ostatní golfistky měly jiné starosti. Řada z nich řešila své hole, které byly v době požáru v garáži. Ostatní buď vyrazily předčasně domů, nebo využily tréninkové zázemí na Case a lehce potrénovaly.

"Včera jsem celou cestu domů prožívala nervy, zda se mi podaří projít cutem. Měla jsem velkou radost a dnes jsem se nemohla dočkat rána, abych si užila skvělý den… Ale co se dá dělat, tohle se může stát kdekoliv, byl to jinak velmi krásný turnaj," cituje server České golfové federace, která turnaj pořádala, amatérku Kristýnu Abrahámovou.

Své postavení po druhém kole už nemohla vylepšit ani jediná česká profesionálka, která na akci prošla cutem, Karolína Vlčková: "Dvě kola jsem ubojovala, dnes jsem chtěla ukázat i pěkný golf. Ale nedá se nic dělat, konečné sedmé místo na úvod není špatné."

Stejnou příčku jako Vlčková obsadila Angličanka Lauren Taylor. "Kvůli požáru v klubovém skladu bylo finálové kolo zrušeno. Jsem ráda, že jsou všichni v pořádku a nikomu se nic nestalo," napsala na Twitter.

"Velké díky patří LET Access a všemu personálu. Udělali jste vše proto, abyste z nešťastné události udělali pozitivní," vzkázala na sociální síti Finka Marika Voss, která sice neprošla cutem, ale byla v areálu.

Podobně se vyjádřila také Skotka Iona Stephen, která stejně jako Abarhámová prošla cutem na ránu a skončila tak dělená pětačtyřicátá: "Smutný konec jinak skvělé akce."

"Myslím, že musíme poděkovat lidem z Casa Sereny za jejich dnešní úsilí. Byla to tento týden skvělá akce a jsem ráda, že nikdo nebyl zraněn," dodala v duchu všech hráček Angličanka Keely Chiericato, která s deseti ranami nad par také neprošla cutem.

Exkluzivní fotogalerie požáru na Casa Sereně zde

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení