Potřebujeme do Skotska víza? Golfisté reagují na "brexit"

Brexit

Když se Evropa probudila do pátečního rána, zažila šok. Navzdory předpokladům si Velká Británie odhlasovala vystoupení z Evropské unie. Tzv. brexit nenechal chladnými ani golfisty. Čeho se bojí?

Čekal se těsný souboj. Ale s opačným výsledkem.

Že si 51,9 procent Britů odhlasuje odchod Spojeného království z EU, předpokládal málokdo. A tak se lidé postupně budili v “nové Evropě” a zjišťovali, co že to vlastně bude ten brexit znamenat.

Podobně na tom byli i golfisté. Přestože zatím nelze předvídat, jaké konkrétní dopady bude výsledek referenda mít právě na hru na greenech, reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.

Některé byly břitké.

Třeba ta od čtyřnásobného major vítěze Roryho McIlroye. Jeho Severní Irsko bylo na poražené straně. Většinově si odhlasovalo setrvání v Unii. Sedmadvacetiletý čtvrtý hráč světa měl na věc stejný pohled.

A jelikož se mu nelíbí ani současný stav prezidentských voleb v USA, ptá se, jestli by nebylo možné začít letošní rok znovu.

Jiní se nebáli ani předpovídat budoucnost.

Rydercupový asistent u týmu Evropy Thomas Bjorn věští, co by mohly následující měsíce ještě přinést. Třeba bývalého londýnského starostu a stoupence brexitu Borise Johnsona v pozici britského premiéra.

A Donalda Trumpa jako prezidenta USA.

Pablo Larrazabal zjišťoval, jak to bude s Ryder Cupem a vízovou povinností do Skotska. Zatím se strachovat nemusí. Vše zůstává jako dřív.

Naopak kandidát na amerického prezidenta, který přijel do Skotska otevřít renovované hřiště Trump Turnberry, Brity za rozhodnutí pochválil.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení